FlAsh_7

Jaký je rozdíl mezi taxi a Uberem?

Nejlepší odpověď
Edison

Samozřejmě!! Nečteš, nevíš. Dokonce nesleduješ média, ani internet. Prostě naprostá NULA! Kolikrát jsme ti to tady už říkali? Hmmm???

Uber není taxi, taxi není Uber… Úplně jiný systém dopravy, objednávání, jiné ceny…

Další odpovědi
elkon

Jestli nemáš co dělat, tak vypni počítač a jdi na procházku. Někdy časem si projdi internet a tam o této kauze najdeš vyčerpávající odpovědi.

anonym

Uber je de facto online taxi dispečink s globální působností, který místo po telefonu komunikuje s cestujícími i s nasmlouvanými řídící pomocí mobilní aplikace což je výrazně pohodlnější a rychlejší. Současně si získali fanoušky díky tomu že jakoukoliv proběhlou jízdy a řidiče máte možnost zpětně hodnotit a pokud se u řidiče sejde mnoho negativních hodnocení Uber s ním rozvaze smlouvu. Díky tomu tam zůstávají jen to co se umí k cestujícím chovat a neberou je na hůl. Také ceny jsou výrazně nižší díky tomu, že komunikaci, výměny dat a plánování jizd má Uber zvládnuté mnohem efektivněji než běžné dispečinky. Podobně jako Uber funguje třeba u nás ještě Liftago a Bolt (dříve Taxify)

Edison

Speciálně pro Tebe: Ještě jednou položíš otázku, na kterou již existuje miliarda odpovědí jinde, tak speciálně Tvoje otázky budu označovat za spam. Snad Tě to donutí používat to, k čemu internet je především a mozeg k tomu.

Bobek 2

Ona to není až tak blbá otázka. Už vzhledem k tomu, že většina řidičů Uber si už pořídila taxikářskou koncesi, takže Uber je dnes už jen jedna z forem poskytování regulérní taxislužby.

Edison

Nejde o název, ale o systém. Takže NE, není to klasická taxislužba. A licence na tom nic nezmění. Nakonec… víš, co maj v licenci napsáno?

Bobek 2

Taxislužba jakožto právní termín definuje pouze nějaký právní rámec, který může být v každé zemi a v každé době jiný. Tu službu lze samozřejmě provádět spoustou různých forem a „systémů“. Samozřejmě nejklasičtější taxislužba je buran v teplákách ověšený zlatými řetězy, který okrádá hejly, na taxametru má turbo a dohazuje kšefty bordelům, ale to už je právě ta tradice, která nevyplývá přímo z toho právního rámce. A pak jsou i civilizovanější formy poskytování taxislužby než ta „klasická“.