Menous

Jaký je rozdíl mezi politickou pravicí a levicí?

Bavil jsem se o tom s kamarádem u piva, začal mi o tom víc povídat, ale nejsem si jistý, jestli chápu ten rozdíl. Co prosazují pravicové strany narozdíl od těch levicových? A které strany v ČR jsou pravicové a levicové? V čem se to liší a proč je to tak důležitý? Děkuju.

Odpovědi
Rokio

http://www.da­rius.cz/ag_ni­kola/slov_pra­vi.html
zdroj: darius.cz

Ametyst

Pravice vytvoří hodnoty, a levice je rozhází a utratí.
V dnešní době socialismu a sociálních peřinek se pravice bojí dělat pravicovou politiku: už si příliš zvykla strkat nos do života lidí, a hodně je zdaňovat. Státní sektor, byrokracie, sílí, a pravicové hodnoty jako svoboda, se ztrácí, a o to odpovědnost nikdo nestojí. Říkají snad politici lidem Buďte zodpovědní, nebo jim radši řeknou po socialisticku “Nic neřešte, mlčte, my se o vás postaráme.”