Džanička

Jaký je rozdíl mezi plovoucí podlahou a laminátovou podlahou..

  1. Jaké je u každé pro a proti..
  2. Jaké máte zkušenosti..
  3. Jsou tyto podlahy vhodné do starých domů a bytů, kde byla před tím vlkost (nebo ještě je)??
  4. Slyšela jsem, že plovoucí podlaha vrže, je to pravda??
  5. Dá se položit na starou betonovou podlahu, aby se vyrovnala, nebo se musí udělat nový rovný beton, a pak podlaha??

A další Vaše poznámky nebo připomínky, ohledně těchto podlah..
Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

1. Plovoucí – nepřipevněná k podkladu
Laminátová – druh materiálu
2. Dobré zkušenosti. Snadno se skládá, snadno udržuje, tvrdý, mechanicky odolný povrch.
3. Naprosto nevhodné. Nechráněné části lamel jsou velmi choulostivé na vlhkost.
4. Na rovném podkladu nevrže.
5. Povrch musí být rovný. Na nerovný beton budete muset dát stěrku a vrstvu Mirelonu.
Podlaha je poměrně kluzká, nesmí se polít, oprava je možná jedině výměnou lamel, povrch je tvrdý, ale křehký.

Další odpovědi
mosoj

Plouvoucí podlaha je typ pokládky. Takto se může pokládat laminátová i dřevěná podlaha.Dnes se dodávají dřevěné podlahy ve stejných deskách jako laminátové.
Na vlhkou podlahu nelze tímto způsobem pokládat nic mimo koberce.
Pro pokládku plovoucí podlahy je požadována velká rovnost podlahy. Dříve se plovoucí podlaha lepila a tak nemohla vrzat ani na nerovné podlaze. Dnes se spojuje bez lepidla a na nerovné podlaze nelze vyloučit vrzání.
Požadovaná přesnost 1 mm na 1 m je ale přehnaná a není nutná.
Záleží také jak kvalitní desky koupíte. Jsou desky ze kterých se po sesazení a zaklapnutí uvolňuje vosk do spáry který spáru utěsní proti vodě a zároveň zabrání vrzání. Cena je ale vyšší.

Laminátová podlaha není tak náročná na údržbu jako dřevěná. Z obou typů podlah se dobře uklízí prach a je vhodná mimo jiné tam kde se vyskytují alergici.

gepik

Přes PLOVÁNÍ je tu p. Kolesa, ten vám odpoví nejfunduvaněji.

Amie

Na světlé plovoucí podlaze je vidět všechna špína a hlavně nesmí přijít do styku s velkým množství vody (takže pozor s pitím a při vytírání!!!).
Moje plovoucí podlaha osobně nevrže a myslím., že ani nebude. To spíše špatně přidělaná dřevěná podlaha.

FOX.IK

Asi nemate spravny prehled o tom, co je plovouci podlaha a co je laminatova podlaha. Pojem „Plovouci podlaha“ by mel byt styl jakym se poklada to oblozeni.
Tim padem plovouci podlaha muze byt klidne laminatova…popr drevena, korkova…

Mukynda

Mrkni na plovoucí podlahy zde: https://www.su­pellex.cz/podla­hy/plovouci/ to by ti mělo dát základní představu o tom, jak vypadají a fungují. My máme plovoučku už několik let a jsme velice spokojeni. Nejedná se zrovna o malo investici, ale rozhodně to za to stojí. A fakt skvěle vypadá!

malinak812

No, co mám zkušenost, tak pokud je plovoucí podlaha špatně položená, tak opravdu vrzat může. Právě s tímto jsem měl problém, když jsem naši plovoučku z https://www.su­pellex.cz/podla­hy/plovouci/ pokládal u nás doma. Netuším kde jsem udělal chybu, ale znovu už se mi to skládat nechtělo. Předtím jsme měli parkety, které teda vrzaly tisíckrát víc, takže na toto se dá zvyknout. Důležité je, že je podlaha rovná.

terkaprihodo

Jo, toto můžu potvrdit. Ve starém bytě jsme s tím také měli problém. Taky mě to ale vlastně až tak neštvalo. Teď bydlíme v domku a máme tu všude vinylové podlahy od https://www.ves­na.cz/vinylove-podlahy Ty jsou teda mnohem lepší než nějaký laminát. Hlavně se to skvěle vytírá a člověk se nemusí bát, že když se něco rozlije, podlaha se pokroutí. S tím jsme u laminátu taky měli problém.

Lailinka

No, my jsme zvolili podlahu od fatrafloor.cz, a to proto, že je to jeden z nejkvalitnějších tipů podlahy. Takže do děstkého pokoje naprostá ideálka. Už ji máme položenou a fakt jsme spokojeni.

natasanatasa

Já si taky dřív myslela, že laminátová podlaha a plovoucí podlaha jsou dvě rozdílné věci. Jinak já za sebe laminátovou plovoucku určitě můžu doporučit. Máme ji doma (konkrétně od https://www.floor-experts.cz/pro­dukty/laminato­va-podlaha/ ) a naprostá spokojenost. S vrzáním jsme u ní zatím problém neměli. To samé se ovšem nedá říct o naší staré dřevěné podlaze…

slavomíra

Rozdíly neznám, řekla bych, že každý má lepší zkušenosti s něčím jiným. Já měla ještě do konce minulého roku plovučku, ale musela pryč. Po novým roce nám dali laminátovou a zatím největší spokojenost.

quentos

jak to že tu nepodal odbornou odpověď Michal Kole? expert přes plavání… :D

quentos

gepik: hehe, nebyl jsem, koukám, sám, koho to napadlo :{)))>