Rocker

Může se plovoucí podlaha položit na koberec?Pod kobercem je beton.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že by to nebylo dobré řešení. V koberci by se srážela vlhkost a koberec by pracoval. Koberec vytrhej , na beton polož minerol / stojí pár korun/ a teprve potom polož plovoucí podlahu.

Další odpovědi
Nuk nuk

Říká Vám něco slovo „plíseň“ ?

mosoj

Klasický koberec je moc měkký. Osobně bych se ho nebál položit na zátěžový koberec, nicméně paropropustná folie tě nemine.

marci1

Nejlepší je všechny staré krytiny (koberec) strhnout a pokračovat od původního podkladu. Před pokládkou po místnosti rozprostři parotěsnou fólii. 🙂

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/video-pet-tipu-abyste-neselhali-pri-pokladce-plovouci-podlahy-p6x-/hobby-domov.aspx?c=A110221­_142101_hobby-domov_bma

cukrar

Rocker,
klidně se stavte, koukněte se na moji plovoučku položenou na koberci, bez parotěsu i bez plísně. Snad jen, že tolik neklape hluk.

Rád bych věděl proč by se tam měla srážet vlhkost, nebo proč parozábranu, popřípadě, co je klasický koberec.

Jana5678

Určitě bych to nedělala, protože v koberci jsou roztoči, a ještě vám by pod podlahou začala bujet plíseň. My jsme měli v místnostech v domě beton a PVC podlahy a soused co je řemeslník nám řekl, že na PVC můžeme dát plovoucí podlahu. Nakonec nám na stránkách https://www.su­pellex.cz/pvc-podlahy/ poradili, jak na nové podlahy.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.