rady74

Vrzání plovoucí podlahy

Zajímalo by mě,jak odstranit vrzání plovoucí podlahy,bez toho,abych ji musel demontovat?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych se pokusila podlahu promastit,našla jsem přípravek CC-Přípravek na impregnaci spár
Produkt na bázi vysoce kvalitních vosků a rostlinných olejů s obsahem rozpouštědel, pro impregnaci příčných a podélných spojů laminátových podlahovin a také dřevěných a korkových lakovaných podlahovin. Zamezuje nebezpečí bobtnání, které vzniká vlivem vlhkosti.
Jelikož přípravek kromě jiného obsahuje olej,tak myslím,že by se tím mohlo vrzání odstranit.

Zdroj: http://www.dema-dekor.cz/produk­ty.php?page=o­setrovaci-produkty-pro-parkety-laminat-a-korek&id_produkt=37

Další odpovědi
mosoj

Pochybuji, že se Vám podaří ve smontovaném stavu dostat jakýkoliv přípravek i na spodní stranu. Při pokládce byl podceněn požadavek na rovnost podlahy, který je u zámkové podlahy mimořádně důležitý.

U lepených podlach k tomuto jevu nedocházelo i když byla nerovná podlaha.
Nové není vždy lepší, zejména pokud se kouká na cenu.

Dražší laminátové podlahy ( jejich spoje ) jsou napuštěny voskem, který se při sestavení uvolní a spáru vodotěsně uzavře. Zároveň pusobí i jako mazadlo.

nabubindes

dřevěná? je na betonu? lepená? dostal jsem radu, že si zvyknu…

pekynka

Tento problém jsme taky řešili, 70m2 vrzající podlahy systém péro-drážka jsme byli nuceni natvrdo přišroubovat k roštu pod ní a na ní jsme položili další novou, kterou podlaháři v péro drážce lepili plastickým lepidlem.Od té doby nevrže, je to tři roky.

Michálek1245

Nejprve bych zkusil, jestli tam jsou všude dostatečně kvalitně udělané distanční a dilatační spáry. Je to dřevo, které pracuje. Proto se k tomu používají distanční držáky pro podlaháře. Ono si totiž každý myslí, že udělat plovoucí podlahu je záležitost na jedno odpoledne. Ale jakmile máte trochu komplikovanější půdorys místnosti, tak máte problém.

malinak812

Taky s tím mám zkušenost. Některé podlahy toto prostě dělají. Například naše stará plovoučka to v jedné místnosti také dělala. Myslím si ale, že bez demontáže to nevyřešíte. My právě před pár měsíci doma dělali nové podlahy. Teď máme trochu jinou od https://www.su­pellex.cz/podla­hy/ a u té už s tím naštěstí problém není. Snad se to ale znovu neobjeví.

MichalMatouš

Zkuste kontaktovat tohoto pána: http://jbpodla­hy.cz/ určitě vám rád poradí, ohledně podlah dělá perfektní informační servis (samozřejmě zadarmo)