jiriii

Jak se zbavím vrzání podlahy?

Byt 2.patro. Podlaha 20m2, 100let stará, dlouhá prkna š10cm na d5m. Sedí u sebe dobře, bez poškození ale vržou A mírně se prohybají.
Koukal jsem že bych mohl bez problému zvednout podlahu, rád bych se vyhnul rozebírání původní. Je možné třeba na původní podlahu dát nějakou látku či izolaci a pak OSB desky, a pak koberec? Nechci tam dát nic čím bych to úplně uzavřel. Neznáte nějaký takový postup? Děkuji
Šlo by to zvednout o 5 cm.

Nejlepší odpověď
pahl

Já to vyřešil již za bolševika. Když bylo všude k sehnární veký H a malý o tak jsem použil cement. Ten jsem nametl všude kam se dalo a pak jsem několikrát podlahu vytřel. A to razantně – dost H2O. A kupodivu – podlaha resp. – parkety si ani nevrznou. A to dodnes.

Další odpovědi
anonym

Možná bys pochodil: http://www.ea­madeo.cz/casto-kladene-dotazy/na-drevene-podlahy/jak-odstranit-vrzani-drevene-podlahy.htm

anonym

o kolik by šlo zvednout? doporučil bych suchou cestu ve skladbě folie, liapor, kročejovou izolaci,OSB desku, podlahovou krytinu

desky OSB nešroubovat, lepit PD, dodržet diletační spáru kolem stěn

mosoj

Správně díš. Nedávat nic co podlahu uzavře!!!! žádný mirelon, lino ani plovoucí podlaha.

Vrzání je způsobeno průhybem prken. Není jisté že OSB deska průhybu zabrání. Mám takový dojem, že existuje prostředek, kterým se prkna napustí a vrzání přestane. Pak by mohl přijít ten koberec bez OSB desky či s tou deskou.

Drap

Pokud uvažuješ o OSB deskách, tak neni nic jednoduššího. Na původní podlaze dotáhni hřebíky, či šrouby. Natáhni miranol a polož OSB desky. Ty přišroubuješ v několika místech do původní podlahy. Šroubky nemusí být nijak dlouhé, do dřeva stačí asi tak ,jaká je síla OSB desky. Na takto hotovou podlahu můžeš dát plovoucí podlahu, lino, nebo natřít.

Michálek1245

Dobrý den, podle mě je tady rada jedna jediná. Vyměňte ji. Koukněte se třeba na vinylové podlahy od https://www.flo­orforever.cz/ kde mají fakt podlahy s dobrými vlastnostmi a hlavně ten systém je tak jednoduchý, že ho zvládne i homo panelacus – neboli člověk panelákový. 😉 Jinak teda jako lindicka4478 je docela drsná. Oni před sto lety asi tu starou podlahu nekupovali, že? :D Víte, že se tu bavíme o rekonstrukci. 😁

lindicka4478

Podle mě to je hlavně tím, že jste při prvotní investici do podlahy nevložili dostatečné množství finančních prostředků. Prostě jste ten nákup odbyli! To my jsme pečlivě na internetu vybírali, vyhodnocovali různá rizika i kvalitu obchodu a nakonec mezi všemi adepty vyhrál eshop vesna. Zde je odkaz: https://www.ves­na.cz/vinylove-podlahy

JessiSpa

Zakryl bych ho silným vinylovým kobercem z https://kober­comat.cz/ a pod něj bych dal také flexibilní zvukově izolační koberec.