Mrs.Radical

Má cenu pokoušet se ve dvou bez firmy opravit staré stěny za níže uvedených podmínek?

Zdravím, ráda bych se zeptala na váš názor ohledně oprav stěn ve starém bytě. Přesně řečeno v kuchyni. Aktuálně jsme stěny oškrábali a je to řekněme dost špatný. Spousta míst je opravená sádrou (což je pod nátěrem vidět), zeď se celkem drolí a podél jedné stěny byl nějaký lakovaný nátěr (nevím jak to nazvat) a to nejde sundat vůbec. Napadlo mě dát na tento úsek zdi tapety, ale stěny jsou zároveň v krajích dost nerovnoměrné, tudíž by to pravděpodobně nedopadlo moc dobře. Napadá prosím někoho nejlepší řešení jak zdi srovnat, vyrovnat, opravit abychom to nejlépe zvládli ve dvou bez firmy? Aktuálně to vůbec nemá smysl natírat.

Nejlepší odpověď
Drap

Oškrabat vše co je nějak uvolněné, zabrousit hrboly a nerovnosti, napenetrovat a nanést nový štuk. Nevím jak moc jsi zručná, ale myslím, že jedna místnost je otázkou jednoho dne.

Další odpovědi
cukrar

Nevidím, jak je to nerovné, nevím, jak ovládáte řemeslo. Pokud neumíte natáhnout třeba lepidlo, maltu, štuk, tak pozvěte meloucháře.

Co na to říká přítel?

Dochy

Podle toho co píšeš opravdu všechna problematická místa oškrábat či oklepat a přeštukovat. Zkušený zedník to zvládne výrazně rychleji a lépe než laik, ale i laik, když chce, by to zvládnout měl.

nyjono

Když nevíme, jak jste šikovní, nemůžeme posoudit, jestli to zvládnete.
Podle mně by to mělo jít. Jak se zde už píše.
Když se vám to nepovede, vždycky můžete zavolat nějakého živnostníka.

Bobek 2

Nezáleží na tom, jestli opravář je „s firmou“ nebo „bez firmy“, jako spíš na tom, jestli tu práci umí. Pokud to dva lidé neumějí, tak jim nepomůže, ani kdyby si na to založili firmu. Pokud to umějí a mají na to čas, materiál i peníze, tak firmu nepotřebují.