plovoucí podlaha

3 měsíce stará plovoucí lam.podlaha se asi metr od zdi vzdouvá.Letos je prý abnormálně vlhko. 6mm diletační spára .Není to málo?Pomůže zvětšit dil.spáru třeba odříznutím desek?Na kolik mm?

Odpovědi
Lencis

neodborná rada:
Na laminát by vlhkost neměla mít až takový vliv. Zvětšit mezeru by pomoci mohlo, ale spíš myslím jestli nejde o opačný problém – nesvítí na to místo přímé slunce nebo nepůsobí teplo od kamen, sporáku apod? Mohlo by jít o tepelnou roztažnost. I v tomto případě by mohlo pomoci zvětšit mezeru… o kolik to je otázka… zvětšila bych na maximum co ti dovolí lišta.

Attack-design

s prominutím ale ten kdo vám tu podlahu dělal to dělal poprvé v životě?spára 6mm není rozhodně málo

Dandi

Dobrý den, mám podobný problém. Také se mi vzdouvá podlaha. U mojí podlahy je však problém né s vlhkostí na laminátu, ale s vlhkostí na podkladu podlahy (u nás jsou to dřevěné desky). Podklad pracuje a podlaha nám v některých místech stoupá. Pomáhá buď zvětšení spáry, popřípadě existují podlahy i laminátové, které jsou mnohem více odolné proti vlhkosti.

vranovahan

My u nás doma řešili něco podobného jako Dandi. Máme doma cca rok PVC podlahy od https://www.su­pellex.cz/pvc-podlahy/ a po nějakém třičtvrtě roce se v jednom místě uprostřed místnosti začala podlaha vzdouvat. Myslím si ale, že u nás je to právě tou vlhkostí podkladu. Už jsme s tím měli problémy v minulosti, tak by to dávalo smysl. Otázka je jak to vyřešit.

Michálek1245

Pokud máte čas a prostor, tak zkuste ten vzdutý kus rozebrat a zjistit příčinu. Dilatační spára by to možná vyřešila, ale nevyřeší velké vzdouvání. Plovoučka samozřejmě nějakým způsobem pracuje, ale tohle je podezřelé. Poskládal jsem už stovky metrů čtverečních podlah, takže snad vím, co říkám. Záleží taky na typu podlahy. Možná to prostě není kvalitní a jen se to nasáklo vlhkostí. Já kupuji kvalitní podlahy od https://www.flo­orforever.cz/ a je to bez problému.

Lailinka

Ahoj, my jsme zvolili podlahu od fatra. Konkrétně tento dekor https://www.e­fatra.cz/fatra-silvero-fix--dub-finsky--17176-1--1-7-mm/ a spokojenost maximální. Je to kvalitní podlaha, nenáročná na údržbu.