Díra v plovoucí podlaze

Je možné nějak opravit díru o průměru 1cm v plovoucí podlaze? Spadla na ní žehlička.

Odpovědi
alenka901

Drobná poškození laminátové i dřevěné podlahy lze jednoduše opravit. Stačí k tomu tvrdý truhlářský vosk, plastová rašple a opravný lak.
Princip opravy pomocí tvrdého vosku je jednoduchý. Spočívá v tom, že se v poškozeném místě (například důlek po upadlém kladivu, hrnci či jiném těžkém předmětu) vydlabe jamka kopírující směr let dřevěného materiálu, případně dekoru u laminátu. Ten se zalije voskem v barvě odpovídající přirozené barevnosti dřeviny.

Vosky prodávají některá podlahová studia – zvolená cihlička vosku má hodnotu kolem stokoruny,

Z poškozeného místa opatrně ostrým nožem odstraňte zbytky původního materiálu. Místo upravte tak, aby imitovalo kresbu dřeva v okolí. To platí nejen pro masivní podlahy, ale už i pro laminátové, které také svým plastickým povrchem navozují dojem, že jde o přírodní dřevo. Přitom poškozený materiál odstraňte až na nosnou vrstvu dílce.
Vyberte podlahářský vosk, který bude svou barvou nejlépe odpovídat odstínu a typu podlahy. Vy samozřejmě nebudete potřebovat celou sadu, koupíte jen odstín, který potřebujete.
Nahřejte jej pájkou a nakapejte do připraveného otvoru. Voskem nešetřete, je lepší ho dát více než méně, místo musí dokonale vyplnit. Na podlaze by měl vytvořit „čepičku“.
Nakapaný vosk nechte minimálně pět minut zavadnout. Pak můžete přebytek odstranit, použijte k tomu plastovou špachtli. Tím se dostanete do jedné roviny s okolní podlahou. Pro dokonalé vyhlazené místa a odstranění mikroskopických zbytků tmelu na povrchu je dobré ještě opravovanou část přeleštit brusnou vatou.
podlahu přestříkat opravným lakem ve spreji. Retuš tak bude dokonalá.

Michálek1245

Za mě je teda řešení výměna. A rozhodně bych se zaměřil na podlahu, která více vydrží. Třeba laminátová podlaha Egger E-Motion je fakt super zátěžová a berou ji třeba i do restaurací a tak dále. :) No, ale je to samozřejmě na vás. Nicméně když je tam díra, tak buď zatmelit, ale to se znovu objeví. Případně pokud máte starou desku, tak zkusit rozebrat a vyměnit.

brazdarom19

Tyjo, tak o tom triku, co píše alenka901 jsem nevěděl. Netušil jsem, že jde poškozená laminátová podlaha takto opravit. Také jsem se s něčím podobným setkal, jen teda v mém případě byla ta díra mnohem větší. Nakonec to skončilo tak, že jsem od https://www.su­pellex.cz/lami­natove-podlahy/ koupil jeden balík podlahy, stará podlaha se rozebrala a kus podlahy jsem vyměnil za novou.