Kalim_YT

Jaký je rozdíl mezi karbonovým a normálním filtrem do cigaret?

Dobrý den, Pravidelně kupuji dutinky a tabák abych si mohl vyrábět vlastní cigarety. A dnes jsem si koupil nějaké „speciální“ dutinky s karbonovým filtrem. Nevíte jaký je v tom rozdíl?

Nejlepší odpověď
Drap

V použitém materiálu na filtr. Jestli však lépe filtrují, to už se asi nedozvíš.

Další odpovědi
Edison

Kaj už sám název vypovídá, v obsahu vázaného carbonu. Ten tam má fungungovat obdobně, asi jako katalizátor u benzínového auta. Tedy by měl propustit méně škodlivin ve formě tuhých částic (tedy samotného kouře), které jsou nejvíce karcinogenní naproti tomu by neměl zabraňovat průchodu párám, které nesou chuť a nikotin. Ale jestli to funguje…

aliendrone

Souhlasím s Drapem a Edisonem – JESTLI to funguje. Karbonové (tedy uhlíkové) filtry jsou všeobecně známé a účinné. Niméně – reklama toho naslibuje… :(
Reklamní záměr je pravděpodobně vyvolat analogii mezi aktivním uhlím, které se dodnes používá jakožto filtr i do plynových masek či respirátorů. Prostě má to přesvědčit, že je to „něco lepšího“. Ale jestli OPRAVDU Je… ;) D :D