Avatar uživatele
SEmperor06

Jaký je rozdíl mezi bohem a hmotou?

Zajímavá 0 před 1546 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Bůh je nehmotný, všemohoucí, vševědoucí, objevuje se v trojjediné podobě – jako Bůh Otec, Bůh Syn a Duch Svatý. Sedí na nebesích., je to nadpřirozená bytost, něco duchovního. .

--
Hmota je to, co je základem všeho živého i mrtvého, co existuje mimo naše vědomí., jinak také látka, z níž je všechno vyrobené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Zde ještě dodám, že i to, co se zdá býti nehmotné – energie má stejnou podstatu jako hmota, jak nám praví speciální teorie relativity, tedy že hmota je jiná forma energie a opačně, energie je jiná forma hmoty A na energii si sáhnout fakt tak nějak moc nemůžeš, přesto existuje, je pozorovatelná a měřitelná. Bůh (duch svatý) není ani jedním z toho. Není pozorovatelný, ani měřitelný. Přesto mnozí tvrdí, že existuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na hmotu si můžeš šáhnout, prostě je, kdežto bůh nejni …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No zajímavější dotaz by byl na rozdíl mezi energií a hmotou, bůh, to je prostě jen taková pohádka pro duševně nevyzrálé či přezrálé dospělé, jak to chceš s hmotou srovnávat.

„Jaký je rozdíl mezi hmotou a Rumburakem ?“ je otázka na stejné úrovni .. no a co se na to dá říct ?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Na pěknou babu si také nemůžeš sáhnout, i když existuje a vidíš ji. Teda vidí ji všichni, ale sáhnout si může jen někdo. A stejné je to s božím projevem. Projevuje se všem stejně, ale jen někdo chápe, o co jde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Když se Ježíše před ukřižováním ptali: Kdo jsi? Odpověděl: Jsem kterýž jsem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Stejně by se dalo odpovědět stylem, proč mohu nahmatat magnet, ale nemohu uchopit magnetické pole? Jaký je mezi tím rozdíl? A odpověď je naprosto jasná. Rozdíl je v tom, že hmota je hmatatelná, ale duchovní bytost není hmatatelná, protože nemá hmotné tělo.

Mimochodem, Izraelité už od počátku věděli (a vědí dodnes), že jejich Bůh je jen jeden a ne tři v jednom. Ani Ježíš se nikdy nezmiňoval o tom, že by se v tom něco změnilo. Stejně tak se nic nezměnilo ani pro křesťany 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… teda Edison, nevim, nevim, jestli bych chtěl zjišťovat, zda máš pravdu ohledně tý energie, že bych chtěl šahat na elektriku, ale stačí, když jsem olizoval plochou baterii ohledně nabití, tak jsem teda cítil hmotně, že existuje …
… jinak máš pravdu …

před 1546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek