talka

Co asi dělal Bůh před stvořením světa a vesmírů?

A co po posledním soudu a po VYPAŘENÍ veškeré hmoty všech vesmírů (dle vědeckých úvah)!?

Odpovědi
Kepler

Bůh ve chvíli stvoření světa nebyl přítomen. Ten se objevil až v myšlení lidí o 13 nebo 14 miliard let později. O vypařování vesmíru mi nic není známo, je to jen fyzikální proces přeměny kapalného skupenství hmoty v plynné. Hmota i energie ale vždy zůstává zachována.

scratcher92

Křesťanské pohádky o tom nic neříkají a dle vědeckých úvah Bůh neexistoval a neexistuje.

xxx3

krátil si čas dělením nulou. Dnes už to umí pouze Chuck Norris

klumprt

Nic, nic.

Lukáš Rusek

Řeknu ti to takhle bůh svět nestvořil protože si můžeme klást další otázky třeba kdo stvořil boha a kdo stvořil jeho mámu.Řekněme to taky že protostě něco musí bejt tak prostě čirou náhodou vznikly dva meteority které se srazily a vznikl svět a vesmír vznikl z nějakých částic.

anonym

Bůh je pevný bod kolem kterého se musí vše točit, pokud hledáme Boha a tím i Stvořitele, tak hledáme pevný bod! Vše se zde točí kolem pevných bodů a tím to i pracuje, Bůh je tedy v centru; politiky, ekonomiky, nábožensví, filosofie, vědy, techniky, logiky, matematiky, chemie, psychiky, atd.

Axiom je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje, a tak Axiom je zde jakýmsi myšlenkovým bohem, takovým Axiomem je třeba zákon gravitace, který platí všude a tak se planety točí kolem slunce, a hlupáci se točí kolem moudrých lidí.

Hlupáci tvrdí že zde není pevný bod, příčinou je to že jsou velmi daleko od pevného bodu a tak jej nemohou poznat z blízka a pochopit, božský pevný bod není veliký, pravý božský pevný bod je tak malý, že jej nespatří ani nejlepší elektronový mikroskop!

Vše je zde složené z malého, a to co je zde nejmenší, to je Bůh, díky tomu že je Bůh tak malý, nemusí on pracovat, nikdo jej totiž nemůže spatřit, a tím kontrolovat jestli pracuje, a když jej nikdo nekontroluje, tak by bylo zbytečné aby Bůh zde pracoval jako otrok.

Bůh je zde nulou, kolem nuly se vše točí, pokud se tedy chceš stát zde svatým bohem cizím pyšným lidem, musíš v hlavě vše psychicky vynulovat, blahoslavení jsou zde ti, co to mají v hlavě dokonale vynulovaný, proto si pořizujeme psy, protože pes to má v hlavě vynulovaný, a tak miluje svého pyšného pána.

talka

energie-hmota, software-hardware; co bylo před big bangem .....

Roman71

Víš Talko, odpověď se dá najít už v našem jednání. Protože jsme stvořeni k Božímu, než se do něčeho pustíme, alespoň si svojí práci promyslíme.

Kolik dalo Stvořiteli práce vymýšlení všech konstant, zákonů a zákonitostí, než se pustil se svým Synem a ostatními anděly do tvoření hmoty z energie, které je sám zdrojem..

No, žel, tohle většina lidí neocení.

Lukáš Rusek

Řeknu ti to takhle bůh svět nestvořil protože si můžeme klást další otázky třeba kdo stvořil boha a kdo stvořil jeho mámu.Řekněme to tak že prostě něco musí bejt tak prostě čirou náhodou vznikly dva meteority které se srazily a vznikl svět a vesmír vznikl z nějakých částic.Opraveno

talka

Že by dědictví komančů?
Ježíš-HISTORICKÁ osoba; ani jeden zázrak se vědcům nepodařilo vyvrátit!

Teorie Velkého třesku je popřená.Trocha filozofie odklání mysl od náboženství k vědě, ale více filozofie tě přikloní zase k víře. JameRaho
„z ničeho nic nevzniká“ (Empedoklés) De nihilo nihil fit. – „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)

Agneta

Mě se ty Ježíšovy zázraky podařilo vyvrátit okamžitě po jejich přečtení v Bibli:D
Chce to jen pozorně číst:D
O těchto „Ježíšových zázracích“ se dá mluvit jen v církvi mezi věřícími, ale je třeba vědět, že jejich šíření je hříšným počínáním proti Stvořiteli a jeho božím (fyzikálním) zákonům. Tvrzení, že se mělo jednat o zázraky, je hříšné a scestné.

akvidzerp

Ty máš jasno podle toho, protože bychom si kladli otázky jako kdo stvořil boha atd.? A teď si nekladeš otázky? Jako třeba: z čeho vznikly ty tvoje „nějaké částice“ ? Náhodou vznikly meteority. Z čeho? To je tvoje vysvětlení-vesmír vznikl z nějakých částic. To by mně zajímalo z jakých když vesmír ještě neexistoval:)

Lukáš Rusek

si můžeš klást co bylo před prázdnoutou co bylo před předprázdnotou no prostě nevyřešený jev.

Lukáš Rusek

to prostě nikdo neví když nebyly ani lidi :D tak co bylo když nebyl vesmír no? :D

akvidzerp

no právě. to nikdo neví,ale jak věřící tak i nevěřící mají vždycky v diskuzích jasno:) ale tvrzení,že vesmír vznikl z nějakých částic je očividný nesmysl,proto jsem zareagoval. vesmír nemohl vzniknout z částic když částice vznikly až s vesmírem:)

Lukáš Rusek

To nemůžeš vědět když si neexistoval jo a mimochodem si říkal že v tom mají pohané a křesťané jasno a já pohan v tom jasno mám takže nekecej a podle čeho ty chytráku vznikl podle tebe?

talka

protostě byl jasný překlep

Lukáš Rusek

asi tak ale bůh svět určitě nestvořil to si vymysleli lidé na tom nic těžkého nehledej a stejně jak se říká:Člověk na boha věří jen protože ho potřebuje.