Healor002

Jakto že legislativa EU trvá tak dlouho?

Četl sem že nějaké zákony trvaly i 3 roky jak je možné že to trvá tak dlouho a není to během jednoho dne jako v normálních statech?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Jsi uplně mimo. Žádný zákon se nevyjedná během jednoho zasedání pokud nejde opravdu o něco urgentního jako byly třeba opatření v rámci pandemie, vyjednání podpory pro jakýkoliv složitější návrh, sběr podkladů, vypracování analýz, studií proveditelnosti, připomínkovací fáze, zkoumání rozpočtových dopadů, pozměňovací návrhy, to všechno trvá věčnost i u nás naprosto běžně. Roky vůbec nejsou výjimka.

Další odpovědi
ElonMusk

„během jednoho dne jako v normálních statech“

:D :D

Ametyst

Žádná centralizace přece nikdy nefungovala pružně. Centralizované molochy nepřežijí .

Vojta24

Ametyst >> však ani nejde o to aby reagovala kdovíjak pružně, hlavně musí reagovat správně a s ohledem na společné dlouhodobé zájmy členských států.

Podle toho co píšeš ty by nepřešili ani spojené státy Americké a jsou tu už pěkně dlouho, vzpamatuj se ty blábole, a roztoč občas globus před očima, aby sis udělal představu o globálním světě. Ne jenom o těch těch svých Kotěhůlkách, nebo odkud jsi vystrčil hlavu, které narozdíl od molochů přežijí všechno 🙂 (a nebudou znamenat nic).