dust8

Jak to, že když se jedí nudle, tak z nich nikdy nevykoukne sůva?

https://pixaba­y.com/cs/photos/ka­lous-u%C5%A1at%C3%BD-sova-pt%C3%A1k-wildlife-2118554/

Říká se koukat jak sůva (sova) z nudlí, ale nikdy tam žádná schovaná nebyla. Možná jsou tyhle nudlové sůvy už vzácné?

Nejlepší odpověď
annas

Proč to takl? Jde o přenesný význam.

Ten se dovíte v odkazu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-ceho-vzniklo-kouka-jak-suva-z-nudli

  1. Jde o to, zda může vykouknout sůva s nudlí v zobáku. Ale pokud jíte v poledne, tak asi těžko.j, by se k vám přidala.
  2. Pokud má vykouknout sůva z nudlí, určitě by koukala vyjevveně,, jak se do nudlí dostala.

Je to trochu jinak. . Třeba jste si naložil velkou porci, takže na ni hledíte vyjeveně, . udiveně, zkrátka s otevřenýma očima.

Přece sůva má velké vykuleno oči, tudíž se díváte podobně jako ona.

Další odpovědi
Rokio

Protože se to myslí obrazně.

marci1

Sůva kouká vykuleně ať kouká kdekoli, odkudkoli, z čehokoli (i ta tvoje). Furt lepší, než aby se říkalo, že třeba „kouká jak sůva ze špenátu“. 🙂

Kepler

Tenhle počin přišili sovám lidé. Ve skutečnosti sůvy nudle nerady, protože se jim věší na žebra. Daleko výstižnější je říkat „koukat jak péro z gauče“.

aliendrone

Tipuji, že v tvém případě by relevantní odpověď mohl poskytnout delší, kritický pohled do zrcadla. Prozkoumej co tam vidíš a pak si polož otázku:
„Dokázal by v mém případě vylézt z nudlí třebas samotný strašlivý gangster Dochy?“ (A že to je známý nebojsa a kaskadér, který se ani oběda v čínském bistru nezalekne!) Ne? No vidíš, tak se nediv, že se na to nezmůže nějaká chudinka sůvička, no. ;) :D :D