Druidcz

Jakou vybrat lahev na pití, aby nezasmrádla?

Dobrý den. Do práce si vařím čaje. Ty si dávám do klasické plastové lahve (třeba od perlivé vody). Ale po čase vždy zasmrádne tak, že už se toho nejde zbavit. Proto bych se rád zeptal, jestli někdo z vás neví o lahvi na pití, která by vydržela každodenní čaj a pokud možno nehrozilo rozbití. Často se mi stává, že do ní kopnu nebo hodím s taškou, ve které lahev mám. :D Cena sice nerozhoduje, ale prosím, mějte soudnost :D

Nejlepší odpověď
Radius

Mě se osvědčila zdravá láhev, tady:

Zdroj: http://www.zdra­valahev.cz

Další odpovědi
Mc Merkurion

… čutoru …

Alesh

Materiál: prvotřídní zdravotně nezávadný plast a silikon.

Údržba: plastovou nádobu lze vyvařovat, je vhodná do myčky, poutko a šroubovací uzávěr v myčce nemyjte.

Záruka: 3 roky.

Zdroj: https://eshop­.tescoma.cz/la­hev-na-napoje-purity-0-7-l

aliendrone

Hmm, „do terénu“ je nejlepší plechová termoska – v zimě máš čaj teplý, v parnu zase udrží nápoj studený (po určitý čas – v závislosti na kvalitě výrobku).

Mám pro tebe ale ŠPATNOU zprávu, NEEXISTUJE nádoba, která opakovaně a dlohdobě BEZ ČIŠTĚNÍ vydrží čajový či kávový atak! A čím větší kentus do nádoby cpeš, tím více je třeba se starat o její mytí. I na té nejlepší láhvi se usazují úsady, které působí problémy i v případě čistého čaje (kávy), při použití cukru (slazení nápoje) se proces významně urychlí! Viděl jsem termosky, kterým přestal fungovat/těsnit uzávěr po jediném měsíci denního provozu – totálně se slepil//olbemcal usazeným cukrem!

Takže umývat, umývat a ZASE UMÝVAT!!! ;) :D
(BTW – údržba termosky je na samostatnou otázku)