Maussy

Teplý nápoj v PET lahvi

Když naliju do PET lahve nějaký teplý nápoj (90°C) třeba čaj či kávu, zajímalo by mě, zda se teplem neuvolňují do nápoje z plastové lahve nějaké škodlivé látky ?

Nejlepší odpověď
baghira

Petka se vyrábí tak, že se do balicí linky dávají polotovary http://www.ry­baritrebic.cz/im­g/krit.jpg , které se těsně před plněním nahřejí a vyfouknou do příslušné formy. Takže kdyby se teplem něco uvolňovalo, tak by to bylo už při samotném originálním plnění.
Jak píše Adiska, vřelým nápojem (cca > 70°C) se ti petka zdeformuje.

Další odpovědi
Adiska

něco to uvolní,ale hlavně se ti ta láhev zcvrkne :)

manon

Četla jsem, že se škodlivé látky uvolňují. Taky třeba když nápoj vozíme v PET lahvi ve vedrech v autě, ale taky při chlazení v lednici. Vyrábí se lahve z jiných, vhodnějších materiálů. A termosky taky nejsou k zahození.

venkovan

Na teplé nápoje je termoska, dnes jsou celkem pevné z nerezu (do nerezových by něměl přijít kyselý nápoj – čas s citrónem apod.). Do PET bych teplý nedal – stejně brzy vystydne.

savyla

Já nevím ale mám pocit že petlahve se skroutí.

bubukaa

Já jsem si dávala do petlahve horký čaj a pak ji celou dala do ponožky aby zůstal teplý. Když budeš nalévat postupně pomalu neměla by se láhev scvrknout.

Midoc

Do PET lahví se horké nápoje nedávají.