moncl

Jakou maximální rychlostí se dá jet s karavanem?

Jakou se jezdí normálně po dálnici.Myslím ten přímo s motorem.
Doplňuji:
Jeho hmotnost je 3100kg a jeho délka je 6,5 metru.

Odpovědi
venkovan

Podle toho co je v techničáku.
Doplňuji:
Buď 130 km/hod a nebo co je uvedeno v techničáku (pokud je konstrukční rychlost pod 130 km/hod.
Není co řešit.
Nicméně – lze jet i co to dá. Ale s rizikem, že budeš změřen a zastaven a nebo když se staneš účastníkem nehody a překročená rychlost ti bude přičtena „k dobru“.

BANAN93

do 3,5 tuny seš jak osobák ne ?????
Doplňuji:
V obci:
všeobecně....­.....50 km/h; jde-li o dálnici nebo rychlostní silnici, nejvýše 80 km/h.

Mimo obec:
motocykly

  • na dálnici......­....... 130 km/h
  • na silnici......­....... 90 km/h

osobní auta

  • na dálnici......­....... 130 km/h
  • na silnici......­....... 90 km/h

auta s karavanem nebo vlekem nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy

nákladní auta
= do 3500 kg celkové hmotnosti

  • na dálnici........... 130 km/h
  • na silnici........... 90 km/h

= přes 3500 kg celkové hmotnosti

  • na dálnici......­....... 80 km/h
  • na silnici......­....... 80 km/h

autobusy

  • na dálnici......­....... 130 km/h
  • na silnici......­....... 90 km/h

odtah auta ............ 60 km/h

Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 km/h

cukrar

Jakou má celkovou hmotnost?

Doplňuji:
takže již víte, podle celkové váhy!!! se řídí rychlost..

radce

Pokud nemáš v TP nějeké omezení, tak 130 jako s osobákem…

RedC22

V Top Gearu to zkoušeli. Maximálka zhruba 200 km/h, pak se začíná rozpadat.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=i1472OH­Wnfw