Avatar uživatele
Registrovaný

jaký přívěsný vozík za osobní auto

jaký přívěsný vozík nebo podvalník můžu použít pro řidičák skupiny B jedná se mi o hmotnost atd třeba povezu li auto na tom podvalníku díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jakmile chcete vézt na podvalníku auto, jedná se o přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg - i když tam auto zrovna nebude, nesmíte s ním jet, máte-li pouze sk.B. Musíte mít i "E".

Můžete řídit auto s přívěsem (obytným nebo nákladním) jehož celková váha nepřekročí 750 kg.

A zároveň dejte pozor, čím to potáhnete, v TP máte údaje, jak těžký přívěs (brzděný či nebrzděný) můžete táhnout.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

S řidičákem s. B můžete řídit i soupravu do celkové hmotnosti 3500kg. citace . . . .S ohledem na množící se dotazy k významu řidičského oprávnění skupiny B a B+E z hlediska možné řízení jízdních souprav vydává Ministerstvo dopravy, odbor dopravně správní a BESIP, následující stanovisko.

Skupina B :
Podle § 81 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, přicházejí v úvahu v zásadě dva možné způsoby řízení jízdních souprav s řidičským oprávněním skupiny B. Písmena a) až c) totiž představují samostatné alternativy vozidel, resp. jejich souprav, jež lze s oprávněním skupiny B řídit.
Podle písmene a) cit. ustanovení motorové vozidlo, které má kromě místa řidiče nejvýše osm míst k sezení a jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Souprava tedy může mít následující složení: motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).
Podle písmene c) tohoto ustanovení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg, přípojné vozidlo tedy může být těžší.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 760
Stříbrný cukrar 699
Zlatý mosoj 686
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 322
Bronzový kapitán 306
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 262
Zlatý venkovan 246
Zlatý led 239

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.