Jakou jízdenku na MHD v Praze si mám koupit jako turista?

Budu v Praze dva dny/jednu noc/ a nevyznám se v systému jízdenek.Mám si koupit vždy jen jednu jízdenku a nebo je pro mně výhodná jízdenka na 24 hodin?A tato jízdenka je na všechny druhy MHD?A můžu kombinovat přestupy z metra na tramvaj a autobus?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Záleží kolikrát za den plánujete využít MHD, aby se vám celodenní vyplatila.
Zde máte ceník jízdenek: http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/
Osobně taky kupuji celodenní kdekoliv, i ve Vídni třeba, v případě,že se ztratím, všude dojedu MHD a nemusím se zabývat nákupem další jízdenky:-)

Další odpovědi
ReHu

Já si v Pze většinou kupuji jízdenku na 24 hod. Platí na vše a na všechna pásma i přestupy.

oskar

Cena jízdenky je 100 kč. a platí 24.hodin.

Výletník8

24 hod jízdenka na všechna pásma za 150 Kč, kterou doporučuje ReHu, bude podle Vašeho popisu asi zbytečná. Stačí Oskarem navrhovaná za 100 Kč pro pásma P+0. To „vše“ je metro, regionální vlaky na železnici, tramvaje, autobusy, lanová dráha, přívozy.

Midoc

Celodenní jízdenka v Praze na 24 hodin už je za 110 Kč.