Avatar uživatele
berry38

zaplacení a jízdenky v autobusu

Když vstoupíte do autobusu řeknete kam chcete a pak zaplatíte, tak vyjede z automatu jízdenka.Vždycky to dělám tak, že si tu jízdenku automaticky vezmu, případně počkám na vrácení drobných a jdu si sednout.
Ale všiml jsem si u jednoho spoje, kdy jeden arogantní řidič nedovolí nikomu aby si jí normálně vzal – cestující musí počkat až mu jí předá sám řidič.
Jednou jsem si jí vzal sám a on měl kecy, že se neumím chovat atd..přitom jsem to dělal takhle vždycky a nikdy není problém.

Tak by mě jen zajímalo, jestli to je nějakej předpis, nebo je ten řidič jen nějakej akurátní pedant?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3850 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

Předpis na to není… ze strojků Mikroelektronika lezou už ustřihnuté lístky ale z některých jiných strojlků, které nemají nože nebo funguji na nějakém jiném principu, se ten lístek musí utrhnout pohybem, který má řidič naučený, protože pokud by se to udělalo blbě, roztrhá se papír a řidič by ho musel zastřihnout a nastavit ho tam znovu…což zdržuje…
Doplňuji:
třeba tohle konkrétně je ten dobrý strojek
http://www.bus­portal.sk/ima­ges/stories/2008/3567­_001_12.jpg

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dmatejek777

Jízdenku si normálně beru sám. Kromě jednoho s tím žádný řidič nikdy problém neměl. 🙂
Doplňuji:
Předpis na to asi není. Proč si ji sám nevzít?

Upravil/a: dmatejek777

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Lidi jsou různí. Na základní škole nás třeba suploval důchodce, který považoval za vrchol nezdvořilosti, když dostal žák škytavku, respektive stačilo jediné škytnutí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek