Anonym*

Jakou bych si mohla vybrat aktualitu ?

Zdravím. Jaká je momentálně politická situace v ČR, nevíte o něčem. Mám velmi náročnou učitelku na aktuality. Když bych povídala například o našem prezidentovi, musela by jsem vědět, kdy se narodil a nějaké základní informacemi o něm. Přiznám že že nemám televizi takže nesleduji vůbec zprávy. Nejsem ani na sociálních sítích a na internetu převážně vůbec , maximálně dvakrát za týden. Proto jsem se chtěla zeptat jestli nevíte někdo o nějaké zajímavé události, co se stala někdy teď. Nemusí se to být jen politika v ČR, může být i někde v zahraničí a nemusí to být jen politika klidně sport nebo něco podobného. Hlavně abych zaujmula náročnou učitelku. Moc prosím o radu, pokud by bylo možné zaslání odkazu bylo by to nejlepší. Děkuji předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Edison

Aktualita by měla být aktuální. Narození prezidenta opravdu aktuální není. Podívej se na zprávy v bedně, poslechni si rádio, koukni na zprávy na netu, kup si noviny, je tam vše podstatné. Něco z toho si vyber, dohledej více zdrojů a zpracuj.

„Soudruzi v Sovětském svazu vynalezli betonové lodě“. 😁

Pozor na fakenews!!

Další odpovědi
nyjono

Stačí se podívat na úvodní stránku třeba Seznamu nebo Centrum a aktuality uvidíš hned.
Stačí si vybrat a dohledat nějaké další doplňující info, pokud jsou žádané.

https://www.sez­nam.cz/

https://www.cen­trum.cz/

elkon

Když potřebuješ aktuality, tak asi logicky musíš nějaké shánět. To, že se doma zabedníš ti nepomůže. Tak aspoň sleduj ten podělanej internet.

Bobek 2

Štastná to žena, pokud netušíte ani základní informace o našem panu prezidentovi a nesledujete ani žádné zprávy. 🙂

Ale myslím, že vaše paní učitelka se vás snaží vést právě k tomu, abyste měli aspoň základní přehled o tom, kde žijete a co se děje kolem vás. Takže pokud by vám tady někdo nějakou aktualitu poradil a vy byste se ji našprtala a odrecitovala, tak by vás stejně ta přísná paní učitelka nachytala na švestkách, že vůbec nevíte, o čem mluvíte.

Ale jak vidím, internet máte a zacházet s ním umíte. Tak si zkuste najít nějaký zpravodajský web (těch nejznámějších je několik), tam si najděte nějaké zprávy, které vás zaujmou, o dané věci si zkuste přečíst víc zpráv a něco si třeba i najít Googlem, abyste znala i trochu kontext, a z toho může být aktualita. I když paní učitelka stejně bude mít amok z toho, jak jste mimo realitu, tak aspoň budete mít čisté svědomí, že jste se snažila.

Omlouvám se za vykání, školačkám se možná spíš tyká, ale protože váš psaný projev je celkem na úrovni a nevypadáte na první stupeň, tak už vás beru spíš jako studentku.

Drap

Irán

agentpv

Já bych si vybral něco odsud:

https://az247­.cz/category/do­maci/