entony7

Jakej trest můžeme dostat?

S kámošem jsme ukradli nepojízdnou jawu 50/555 v hodnotě 1500 a Policie ČR na to přišla. Jakej trest můžeme dostat? Jsme oba nezletilí. Motorku jsme vrátime a ještě k tomu jede.

Nejlepší odpověď
anonym

Od rodičů jste výprask dostali ? Záznam PČR založí, ale bude si vás pamatovat!

Jugare: Uvádění v omyl a vkládání nesmyslů
Není povoleno záměrně vkládat neužitečné odpovědi, které mohou uživatele uvést v omyl. Není správné ani vkládat nesmyslné odpovědi a otázky, tyto budou provozovatelem smazány.

Další odpovědi
marci1

To záleží na tom, kolik je vám let. Jestli do 15 nebo do 18.

Také záleží na tom, jestli jste už provedli něco předtím, jaké je vaše chování ve škole, v rodině apod. Můžete skončit i v Diagnostickém ústavu. Každý přece ví, že se krást nemá. ☹

klumprt

Pokud jste nezletilí, tj. méně než 15, tak vám nic moc nehrozí.
Pokud jste starší, tak jde pravděpodobně o přestupek, takže nějaká ta pokuta, u mladistvých je nějak zastropovaná, myslím, že 2000 Kč, ale nechci kecat. Najdi si zákon o přestupcích, prostudovat si ho ti neuškodí.
Ovšem, jestli jste se pro tu jawu někam vloupali, tak by mohlo jít i o přečin krádež podle § 205 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku. Prostudovat trestní zákoník ti taky neuškodí, ale hledej zákoník z roku 2009 ne zákon z roku 1961, ten už neplatí.

jáára

v pohodě…

ReHu

Pokud jste oba nezletilí, pak teď to nebude tak zlé, ale pokud budete v podobné činnosti pokračovat, tak to bude podstatně horší.

entony7

marci1 mě je 14 a kámošovi 13

klumprt

Jo takhle, tak z toho nic moc nebude. Jen vás asi budou otravovat nějaké úřednice ze sociálky, ale nevím jak moc a jak

anonym

Jak se polsky řekne Jugar sice nevím, ale připomíná mi to velice populární „ciul“ !