marlenka

Přítel nenastoupil trest nepřevzal si nástup trestu nebot již nebydlel na adrese policie jej zadržela hrozí mu navýšení

nepřevzal nástup trestu,alkohol za volantem bez ublížení druhé osoby 7 měsíců nepodmíněně,v pod­mínce na jeden rok takžee 7 plus 12 měsíců může být ještě navíc trestaný za pozdní nástup trestu?
Doplňuji:
Víte přítel ani neřídil,šel do auta a spal ale seděl za volanteem na parkovišti…to už nevysvětlíte byla zima tak si přitápěl ale nechtěl jezdit,chtěl se vyspat byl v čechách ne doma,

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Stěhování je docela chabá výmluva.Není problém dojít na poštu a domluvit s nimi přeposlání došlých zásilek na novou adresu,nebo jim nechat své telefonní číslo.Pokud byl,předveden policií,jak oni rádi říkají,„dodán do výkonu trestu“,tak může dostat něco navíc,za vyhýbání se nástupu výkonu trestu.A jestli byla i podmínka za alkohol tak bych byl naprosto nekompromisní­.I když,jak píšete,nikomu neublížil.
Doplňuji:
Seděl za volantem,nastar­toval motor.Policie v takovém případě,podle zákona,považuje úmysl použít vozidlo k jízdě za prokázaný.Vyspat se v autě není zakázané.Za volantem mohu spát,ale klíče nesmím ani zasunout do zapalování.Když si budu chtít „přitopit“,sed­nu,nebo lehnu si na místo spolujezdce,a je klid.A jestli ta podmínka byla také za alkohol..........?

Další odpovědi
Drap

Za vyhýbání se ástupu by teoreticky mohl dostat přidáno. Pokud ale sedá za volant silně podnapilý, tak pokud by záleželo na mě, tak mu dám minimálně dvojnásobek.

stela

Ano dostane přidáno.A pokud se nepletu,tak i když si poštu jako že nepřevzal.Tak v den skončení vyzvednutí lhuty na poště se bere,jako že si to normálně převzal.A změna adresy neomlouvá.

SINGO

Co vím tak ne!

jmhad

a nejenom navýšení,ale bude k tomu přihlédnuto při zařazování do určitých skupin ve věznici, při podávání žádosti o propuštění na podmínku po polovině trestu či při možnosti dřívějšího propuštění a zařazení do tzv. probačního režimu