zadržení osoby

do jaké doby musí dát policie rodině zprávu,že byl zadržen rodinný příslušník. například manželce při zadržení manžela apod. děkuji G.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V případě, že zadržená osoba je plnoletá, nemusí dát policie zprávu o zadržení.

Další odpovědi
atriplex

Pokud je plnoletý, tak nemusí. V praxi je však obvyklé, že pokud o to osoba zadržená požádá a neohrozí to další vyšetřování, tak se jí vyhoví a zadrženému se umožní, aby si mohl zavolat. Pokud je osoba mladší 18ti let, vyrozumívají se rodiče automaticky.

Oscar

Pokud je někdo zadržen, tak se policie z pravidla zeptá dotyčného, zda chce někoho z rodiny informovat o jeho zadržení. Dělá se taky proto, protože jako zadržený má právo na obhájce, který mu může být i zvolen právě někým z rodiny. Pokud je někdo zadržen např. pouze na dvě hodiny a je pak propuštěn (když nejde na celu nebo pak k rozhodování o vazbě), tak se nikdo určitě nevyrozumívá, pokud o to sám zadržený nepožádá.