Bjanka

Za jak dlouho zahrne PČR mezi pohřešované osoby přítele, který se vyhýbá nástupu trestu? Jaké důsledky to bude mít?

Vyhýbání se trestu

Dobry den pritel měl nastoupit 20.3.2018 do vezeni stále se nástupu vyhýbá co z toho bude mít on a co ja pokud stale bydlí u me a po jaké době ho da policie do hledaných osob

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Trestný čin maření výkonu rozhodnutí. Co se týče tebe, tak pokud nebude vyhlášeno po dané osobě pátrání, tak ti nehrozí nic. Pokud pátrání bude vyhlášeno, mohla bys mít problém.

Další odpovědi
Rokio

Policie ho vyhledá a dostane ještě větší trest.

aliendrone

Hele, teoreticky je dnes všechno v počítači, takže jakmile se to někdo uráčí ZADAT. V praxi celá procedura obvykle trvá řádově týdny – záleží jak moc po dotyčném „touží“, jestli HODNĚ (což NENÍ případ nenastoupní do výkonu trestu), tak i pouhé hodiny.

Jinak – to, že bude přítel v pátrání neznamená, že by se benga nějak akčně projevila. Nebudou dělat NIC, jedině tak formální návštěva v místě jeho trvalého pobytu s dotazem: Nevíte kde je…?„. Znal jsem maníka, který se úspěšně a bez větších potíží "skrýval“ 5 let a pak se sám přihlásil. (proto, že potřeboval učinit právní kroky, které by jinak učinit nemohl)

Dřív nebo později ho při nějaké příležitosti budou lustrovat – třeba coby doprovod revizora nebo nějaký konflikt-bitka, bouračka atd. atd., ke kterému je někdo přivolá a při lustraci zjistí, že je hledaný. A tak ho slavně a úspěšně dopadnou, o čemž se nezapomenou v příslušných pořadech a rubrikách pochlubit, jací jsou pašáci. :)

Takže – pokud to není zrovna Kajínek (a to není, protože jinak by ho nesoudili na svobodě), v podstatě je klid. Má to svá omezení – styk s úřady atd. je riziková záležitost. Jediné závažnější riziko které mu hrozí je od všudypřítomných udavačů. Pokud ho někdo udá, že je u tebe, benga to MUSÍ prověřit. Takže jestli má na něj nějaký jeho/tvůj známý pifku… to víš, jsme v Česku a na 158 se volá zdarma.

Pokud tedy zjistí, že JE u tebe, přijde ho (obvykle zásahovka) slavně odchytit. Musíš se připravit na vyražené dveře (nejčastěji časně ráno mezi 5–6hodinou) a menší nakládačku. (to víš, bengo si nikdy nenechá ujít příležitost někoho [nejlépe spoutaného] zbouchat, když nic neriskuje a to, že jsi holka pro fízla nic neznamená) Nicméně – pokud v tom není nic dalšího, tak tě do 24 hodin po sepsání protokolů pustí. A teď se připrav na rozkradený byt – co neukradnou, to rozmlátí, takový rozšlapaný fritovací hrnec s rozlitým olejem na sedačce a koberci a v tom namotané záclony se závěsy, prasklá TV obrazovka apod. neplechy je běžný standard. NENÍ to ovšem podmínkou. Nemusíš dostat nakládačku (no, něco vždycky schytáš „v rámci zásahu“) a byt nemusí být vždy úplně nadranc. Teoreticky. ;) :D :D

Jinak už nic zvláštního, co by stálo za komentář. Po právní stránce ti nic nehrozí (znovu opakuji – pokud v tom není něco dalšího, o čem se nezmiňuješ).