kolik mi mužou dat zat schovani

dobry den mam přitele ve vykonu trestu a chtela jsem se zeptat, vyšel zakon pokud nenastoupi do toho dne co mam tak mu daji navic dostal 1 rok nepodminěně a schovaval jse 1 rok kolik mu mužou dat zato co jse schovaval děkuji za odpověd.

Odpovědi
standa

Je jedno jak dlouho se vyhýbal nástupu výkonu trestu, v každém případě se jedná o další trestný čin s horní sazbou nepodmíněného trestu 3 roky !

§ 337/1.e Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

(1) Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že bez závažného důvodu nenastoupí na výzvu soudu trest odnětí svobody nebo se jiným způsobem neoprávněně brání nástupu výkonu tohoto trestu, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.