pampam

Jaky trest asi dostanu,udelal li jsem podvod na 11 lidi v celkove vysi cca 60000kc?a chci vse splacet,uz jsem zacal.

Doplňuji:
Myslite,ze pujdu sedet?

Nejlepší odpověď
fcoop

§ 250 Podvod
(1) Kdo ke škodě cizího majetku sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu nikoli malou.
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo
  2. způsobí-li takovým činem značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.

(4) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h9.as­px

Další odpovědi
Hamon

Jestli máš trvalý příjem, trvalé zaměstnání, nejsi ve zkušebce ani ve výpovědní lhůtě, můžeš si vzít půjčku a zaplatit vše najednou. Můžeš pak u soudu argumentovat, že nepodmíněným trestem odnětí svobody by ti bylo znemožněné dostát svým závazkům, které jsi přijal ve snaze napravit svou chybu a odškodnit poškozené.
Nevýhoda je, že když ti to soud nezbaští a „pošle tě sedět“, budeš mít další problémy :)

Drap

O výši trestu může rozhodnout jedině soud. Pokud jsi začal splácet, tak je to chválihodné, stejně by jsi se tomu nevyhnul

Mapel

Je to věc nálady soudce a nejde předem soudit.

Jedna optimistická daděje. Pokud se u soudu zavážeš, že dluh např. do roka splatíš, tak soudce může odročit na rok jednání a když bude vše splaceno, tak není co soudit a soudce se v rozdudku odkáže, že skutková podstata pominula. Když budeš mít splaceno 2/3, tak můžeš zase požádat o odložení, ale je to opravdu na náladě soudce.

ivzez

Správně odpovídá Fcoop.

____
K předchozím odpovědím:

@Mapel:
Vážně si myslíte, že pokud podvodník uhradí způsobenou škodu,
zmizí skutková podstata? Podle Vás se podvodník žádného
podvodu nedopustil?

_
@Hamon:
V případě, že člověku hrozí trest odnětí svobody,
lze předpokládat, že nebude moci splácet.

Brát si v takové situaci půjčku by mohlo být hodnoceno
jako pokus o úvěrový podvod.

klumprt

Sazba je jasná z jedné z dřívějších odpovědí.

Konkrétní trest závisí na mnoha okolnostech. Kolik se ti toho podaří splatit, zda jsi byl dříve trestán, zda nejsi dokonce v podmínce, na způsobu provedení podvodu, zda jsi zaměstnán aj.

Jestli bude zřejmé, že významnou část se ti podařilo splatit (kilo poslané každému poškozenému je málo), jestliže jde o první střet se zákonem, jestliže jinak žiješ řádným životem (máš práci, neděláš v místě bydliště ostudu), tak pochybuju, že by u nás byl soud, který by tě poslal do basy.

ptáč

Za trest půjdeš do politiky.

zzzzz

Fcoop dovolím si Vás opravit 🙂 Neberte to prosím jako kritiku, mi se také občas stane, že mě nový zdroj přesune na starý, neplatný zákon.

§ 209

Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
  2. spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
  3. spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo
  4. způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,

  1. způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
  2. spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).

(6) Příprava je trestná.

arygnoc

šmejd?

buď rád, že neplatí šaría – to by ti usekli ruku.
možno by to nebola škoda.

PS:
vedeli ste (ostatní), že pred rozvojom turistiky (cca do roku 1960) na islande nezamykali autá, domy, proste nič?

slovo krádež proste nepoznali.
no, dnes sú už civilizovaní.