Která z těchto deseti Božích přikázání se v ČR nejvíce porušují a proč?

Poznámka: Chybí tu nějaké na které Bůh tenkrát nemyslel nebo je jich naopak moc?

Desatero Božích přikázání – pravidla dobrého lidství

V jednoho Boha věřiti budeš.
Nevezmeš jména Božího nadarmo.
Pomni, abys den sváteční světil.
Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
Nezabiješ.
Nesesmilníš.
Nepokradeš.
Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému.
Nepožádáš manželky bližního svého.
Aniž požádáš statku jeho.

Nejlepší odpověď
Dismas

Nejčastěji se porušují tyto:
V jednoho Boha věřiti budeš.
Nevezmeš jména Božího nadarmo.
Pomni, abys den sváteční světil.
Nesesmilníš
Nepožádáš manželky bližního svého.
Aniž požádáš statků jeho = Ani nepožádáš statků jeho.

Další odpovědi
pucipuci

Nejčastěji 8, kdo dnes nedrbe…
A určitě nemyslel na zvířata a jejich týrání. Ale asi nepředpokládal, že je to vůbec možné.

Nuk nuk

Bych tak řekla, že se porušují všechna. Samozřejmě ta „méně závažná“ asi častěji, než třeba „nezabiješ“, ale všechna.
A důvod? Jsme jedna z nejateistič­tějších zemí na světě. Vírou, ať už jakoukoliv a Biblí většina Čechů upřímně a nepokrytě pohrdá, těžko pak očekávat, že se zde bude dodržovat Desatero.