sesednizkola

Jake veci jsou jine a na co si dat pozor, pokud clovek zije v meste, kde nema trvaly pobyt?

Kdyz se treba odstehuju z Prahy do Plzne kvuli studiu, praci atp. Karticku do knihovny dostanu normalne? K doktorovi musim do Prahy? Co vas treba napadne, kde bude problem?

Ja vim, ze treba na sberny dvur to nejak ma vliv a tam bych s prazskou OP nemohl, ale to se da vyresit nejak :D tak mi vrta hlavou ta knihovna.

Nejlepší odpověď
gecco

Nenapadá mne žádný problém…
😉
Doktora si najdeš v místě (není závislý na místě trvalého pobytu), ohledně knihovny nevím (ale předpokládám, že TP je taky nedůležitý…).
___
TP je čistě evidenční záležitost, netuším, na co by v běžném ´životě´ měla mít vliv…
😉

Další odpovědi
klumprt

Knihovnu a doktory si normálně můžeš zařídit, kdekoli tě napadne. Doktorovi budeš možná muset vysvětlit, proč k němu chceš chodit, ale pokud bude mít kapacitu, měl by tě bez problémů vzít. I zubař. Knihovnu to vůbec zajímat nebude, proč máš bydliště jinde.
Drobné komplikace jsou volby. Pokud budeš volit v jiném místě než v trvalém bydlišti, tak budeš potřebovat voličský průkaz. Do komunálních, krajských a senátních voleb však mimo obvod pokud vím volit nelze. Dále je nutné dbát na to, abys mohl nějakým způsobem vyzvedávat poštu v trvalém bydlišti. Veškeré státní instituce ti budou psát do místa trvalého pobytu.

Kyta

Můj kámoš,no už je posmrti,stálé bydliště měl v Praze,začal studovat v Brně,chtěl odevzdat deset plastových lahví od piva do sběrného dvoru,v Brně a oni ho hodili,i stím,př­ímo,do vozu,který to šrotoval,tak bacha:DDD