Avatar uživatele
sesednizkola

Jake veci jsou jine a na co si dat pozor, pokud clovek zije v meste, kde nema trvaly pobyt?

Kdyz se treba odstehuju z Prahy do Plzne kvuli studiu, praci atp. Karticku do knihovny dostanu normalne? K doktorovi musim do Prahy? Co vas treba napadne, kde bude problem?

Ja vim, ze treba na sberny dvur to nejak ma vliv a tam bych s prazskou OP nemohl, ale to se da vyresit nejak :D tak mi vrta hlavou ta knihovna.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 2994 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nenapadá mne žádný problém…
😉
Doktora si najdeš v místě (není závislý na místě trvalého pobytu), ohledně knihovny nevím (ale předpokládám, že TP je taky nedůležitý…).
___
TP je čistě evidenční záležitost, netuším, na co by v běžném ´životě´ měla mít vliv…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Knihovnu a doktory si normálně můžeš zařídit, kdekoli tě napadne. Doktorovi budeš možná muset vysvětlit, proč k němu chceš chodit, ale pokud bude mít kapacitu, měl by tě bez problémů vzít. I zubař. Knihovnu to vůbec zajímat nebude, proč máš bydliště jinde.
Drobné komplikace jsou volby. Pokud budeš volit v jiném místě než v trvalém bydlišti, tak budeš potřebovat voličský průkaz. Do komunálních, krajských a senátních voleb však mimo obvod pokud vím volit nelze. Dále je nutné dbát na to, abys mohl nějakým způsobem vyzvedávat poštu v trvalém bydlišti. Veškeré státní instituce ti budou psát do místa trvalého pobytu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kyta

Můj kámoš,no už je posmrti,stálé bydliště měl v Praze,začal studovat v Brně,chtěl odevzdat deset plastových lahví od piva do sběrného dvoru,v Brně a oni ho hodili,i stím,př­ímo,do vozu,který to šrotoval,tak bacha:DDD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek