paul1

Jaké v létě očekáváte teploty?

Je to sice ještě daleko, ale ono to tak utíká, že v podstatě léto je za rohem . V minulém roce v ČR teploty lámaly rekordy, někde bylo i +35 °C. Ve Francii 46 °C (Montpellier), ve Španělsku na mnohých místech 40 °C. Počet dní s vysokými teplotami sa má stále zvyšovat, nejteplejší léta v Evropě od roku 1 500 byly v letech 2002, 2003, 2010, 2016, 2018, tzn. v posledních dvou desetiletích. Vědci odhadují, že v roku 2050 bude v Londýně teplo jako v Barceloně. Mají nastat takové změny, které by se rovnaly pohybu měst o 1000 km na jih směrem k subtropům.
Zdroj: DenníkN

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/v-cesku-padaly-teplotni-rekordy-bylo-i-pres-33-stupnu/2052770

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Počkej, až dostanu od Ježíška křišťálovou kouli, dám ti přesnou předpověď. .

Další odpovědi
Kepler

Já jsem ve Valmezu 2× zaznamenal i 37 st., to ale samozřejmě nebylo normované měření. Letošní léto bylo mírnější, což beru za anomálii a tak si myslím , že těch 35 st. si můžeme užít znova. Tak nevím, jestli příště nepojedu k moři do Polska. Třeba ještě vydělám na jantaru 😊

elkon

Já to neřeším, stejně to nejde ovlivnit.

Beno

Největší vedro ve Francii způsobuje v létě skleníkový efekt z vodní páry chladících věžích jaderných elektráren. Také velké množství tepla vypustěné z nich.
Nejvyšší letní teploty ve Francii byly nameřeny na jihu v okolí velké hustoty jaderných elektráren.
Přistí rok se zde mohou očekávat podobné teploty.
http://oizp.cz/?p=4899&­lang=cz

zjentek

Příjemné!!!

Beno

Vysoké letní teploty ve Francii.
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/vedro-evropa-francie-nejvyssi-stupen-spanelsko-extremni-riziko.A190628_104­506_zahranicni_kha

Beno

Město v létě.
Tvoří se tzv. městské tepelné ostrovy. Mají vliv na množství srážek. Nad rozpálenou plochou neprší. Vše je vybetonované a vyasfaltované, vydlážděné . Tyto plochy mají v létě více než 50°C.
Zelená tráva ve městě v horkých dnech pokud neuschne má teplotu 35°C. Častým kosením v létě může tráva až uschnout. Potom plocha skoro bez trávy má teplotu až 53°C.
Nízké teploty ve městě v letě mohou zachraňovat stromy, zavlažovaná tráva, světlé chodníky, zelené střechy. Střechy je dobré natírat na světlé barvy. Nejvhodnější je bílá. Světlá střecha může mít v teplých dnech až o 20°C méně.
Je dobré dbát ve městech na vsakování dešťové vody aby nebylo vše suché a rozpálené.
https://www.par­lamentnilisty­.cz/politika/ob­ce-volicum/Hradec-Kralove-Jak-zelen-ve-meste-pomaha-chladit-387210

Beno

Za vysoké letní teploty si lidé částečně mohou sami.. Nevhodné je poorané pole v červenci a srpnu hned po sklizni. Rozpálené pole při teplotě vzduchu 35°C ve stínu má teplotu 53–55°C. Od něj se ohřívá vzduch. Může od něj začnou usychat i okolní les, nebo vedlejší pole kukuřice.
Je dobré nechat na poli po sklizni vyklíčit řepku. Nestříkat pole Roundupem, řepku použít jako zelené hnojení. Neroste tam žádná plevel. Teplota na zelené ploše v létě je až o 20°C nižší. Je potřeba nechat na poli v létě alespoň strniště s rozsekanou slámou. Pomoci může také zelený podesev do obilí např. jetel. Po sklizni zajistí zelenou plochu na poli. Pole orat až na podzim, kdy je intenzita slunečního záření nižší.