jirka F

Jaká bude podle vás zima 2020–2021?

Podle mně by mohla být průměrná se spoustou zajímavých jevů.

Nejlepší odpověď
annas

Nezáleží na mém odhadu, ale na jiných okolnostech. Meteorologové jsou určitě přesnější.

Jen podle tzv. babské rady – z cibule. Letos má cibule víc slupek než loni, tudíž by měla být zima chladnější než loni.

Jinak to nechávám na přírodě, zda nadělí sníh, nebo budou velké mrazy.

Další odpovědi
Hufnágl

To ti řeknu až v listopadu, kdy budou na polích vidět krtiny. Pokud jich bude velice mnoho, zima bude mírná.
Tento jev už sleduji několik let a úspěšnost odhadu je snad 95 %.

Pepa25

Vypadá to, že nastupuje La Niňa (viz odkaz). Ta by měla mít v podstatě opačný dopad než El Niňo, které působilo v minulých letech. Takže se zřejmě nedá očekávat teplá zima – ale jak moc bude studená nikdo asi dopředu neodhadne …

Doplnění: Ještě doplňuju, že El Niňo / La Niňa pro Evropu nefunguje jednoznačně (přece jen jsem do jižní Ameriky dost daleko) . Takže v době nejsilnějšího El Niňa v poslední době (leden 2018) jsme tu měli výrazně nadprůměrné teploty, poslední La Niňa (jaro 2016) ale jinak zvlášť nevybočila (měsíce byly teplotně průměrné).

Zdroj: https://www.cli­mate.gov/news-features/blog­s/enso/septem­ber-2020-enso-update-la-ni%C3%B1a-here

Drap

Podle mnohých znaků přírody odhaduji na zimu o něco chladnější a tvrdší než byla ta minulá, ovšem bez nějakých déletrvajících extrémů

aliendrone

Tak s jistotou vím, že budou dlouhé noci a krátké dny (poměr světlo/tma). ženy budou cudně zamuchlané do všeho možného a nebudou působit dopravní nehody oblečením ve stylu „olečená/neoble­čená“ jako v létě, Takže to bude menší nápor na Keplerovy hormony a i ty dívenky se jistě kvůli tomu budou cítit bezpečněji. O Vánocích gangster Dochy štědře odpustí dluhy všem neplatičům zemřelým na Covid a na konci zimy vyraší pupeny na pometlu Její Excelence velvyslankyně PEKLA na Zemi. Emmička bude opuštěna zjentkem ve prospěch „novějšího/mladšího a bohatšího modelu“, zkrátka bude „veselá“, no. I když… jak pro koho. U tebe tipuji, že tvoje DRAHÁ ti šťastně vytlemená sedíc pod stromečkem sdělí, že budeš tatínek trojčat. ;) :D :D

ivzez

Obávám se, že stejně jako jaro, léto a podzim bude i zima „covidová“.