Deli

Jaké povolání by jste nikdy nechtěli vykonávat?

Nejde mi tu teď o to, že bez studia medicíny nemůžete být lékařem. Nehleďte na znalosti. Jde mi o to, výkon kterého povolání by pro Vás byl absolutně nepřijatelný? A proč?

Nejlepší odpověď
Andělé

Hledám už 1,5 roku práci a i přesto,že jsem v situaci,kdy si nemohu vybírat,bych odmítla jak píše Hanulka11 učitelku,neměla bych na dnešní děti nervy a jak píše jami155 pitevnu. A „povolání“ prostitutky…:-D

Další odpovědi
kenyrts

Já bych asi psychicky neunesl jezdit pohřebním vozem.

anonym

Deli,takové,na které nemám žaludek.Tj.pi­tevna,jatka,všu­de tam,kde se objevuje krev.Záchranář,do­konce ani hasič.Ten vyjíždí k nehodám,nemohla bych být také kriminalistou u vražd.

hanulka11

Asi učitelku- když vidím chování dětí…neměla bych na to…

Drap

Myxslím, že by se našlo několik povolání, do kterých by se mi asi zrovna nechtělo, ale nenašel jsem žádné, které bych nemohl dělat. Ona je každá práce svým způsobem důležitá.

dědapetr

Povolání politika,lidem slibovat a pak se na ně vykašlat a dělat to za jejich peníze,na to bych neměl žaludek.

baghira

Záleží na motivaci – pokud by nebyla jiná možnost jak uživit rodinu, asi bych byl schopen dělat cokoliv. Nepřijatelný by byl možná organizovaný zločin: nájemné vraždy nebo něco podobného.

anonym

Nechtěl bych dělat práci porodního dědy!

misa-radilka

První mne hned napadlo povolání prostitutky. Ale to asi není tak úplně povolání. Takže nechtěla bych nikdy dělat ani nic podobného, společnici, která se musí přetvařovat a také bych nechtěla být obchodní zástupce nějaké společnosti, která musí shánět klienty a přemlouvat a přemlouvat je ke koupi nebo uzavření nějaké smlouvy :(( To není povolání, to je utrpení.

terry

Určitě ne ve zdravotnictví. Těžce snáším pohled na nemocné. Lidi i zvířata.
V tomto směru lze pomáhat i jiným způsobem.
Jen mě mrzí, že na lékaře se občas obrátit musím a pak jsem často zklamaná – velmi mírně řečeno – zájmem o pomoc nemocnému.

anonym

Ja osobne a vstepovala jsem to i svym detem … , ze zadna prace pro me neni podradna… delala bych snad vsechno. Jen bych se slozila z prace sestricky na chirurgii , kde bojuji denne o zivoty deti , mladych , ale i satrsich lidi. Citove bych tohle nezvladla. Obdivuji hluboce zamestnani sester i lekaru.

  • iv-

staryforTin

Například bych nikdy nedělal takového zedníka, ten co všechno musí znát a umět, takové vědomosti nemají ani čeští inženýři. Zedník musí rozumět plánům, mít prostorovou představivost, musí umět spočítat materiál, znát nové postupy prací, musí umět řídit vůz, musí umět kanalizaci, musí umět šalovat z nejrůznějších bednících systémů, musí znát armaturu, betonovat, izolovat, vyměřit stavbu, navigovat bagristy, musí vědět jaký materiál má použít, musí si umět postavit lešení, umět založit zdivo, omítky, musí vědět jaké překlady nad okna, zazdít okna, futra, dělat chodníky a dlažbu, vnitřní obklady a dlažbu, umět zapojit sifon, usadit vanu, umyvadlo, musí umět třídit stavební odpad, musí umět organizovat, komunikovat, musí umět udělat podbití, umět osadit šrouby, pak by měl umět namíchat, odhadnout potřebné množství, musí znát zateplováky, musí vědět jak se osazuje zakládací lišta, musí vědět kam patří perimetr, musí umět štukatérskou na starých barácích, musí umět česky (y/i), musí práci dotáhnout do konce. Umět předvídat a na možné nedostatky upozorňovat. Navíc jistě potřebuje umět hodně věcí kterými se zabývá ve svém volném čase; postřik stromů, vinic, pracím na poli, měl by rozumět technice, počítačům, hrát na hudební nástroje, atd.
Takový doktor se může jít vycpat i se svým titulem. Abych nezapomněl; musí si umět z malého platu našetřit na doktory, stomatology a na všechno co potřebuje. Dovolenou, auto, garáž, nástavbu atd.