Avatar uživatele
Rokio

Jaké nejnižší IQ může mít běloch?

Podle mě 70 IQ bodů, protože člověk bílé rasy nemůže trpět mentální retardací. Pod má kdokoliv inteligenční qvocient pod 70 bodů, tak je mentálně retardaný. To by ale nemělo platit pro europoidní rasu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tvůj předpoklad, že běloch nemůže trpět mentální retardací, je mylný. Spodní hranice neexistuje (pokud tedy jako spodní hranici nevezmem nulu)

LED: „Mýlite sa!“
IQ je minimálně z části geneticky podmíněné a přirozená barva pokožky je jeden z genetických znaků. Takže jistá závislost rozhodně vyloučená není a některé výzkumy rozdíly potvrzují. Podle výzkumů v USA jsou na tom nejlépe asiaté, pak běloši, nejhorší afroameričané (černoši). Nicméně ve všech skupinách mohou být jak géniové tak idioti.

Samozřejmě je otázka jak to IQ změřit. Ti co testy připravují tvrdí jak jsou ty jejich testy kulturně nezávislé, ale reálně každý kdo se s nějakým typem úlohy už setkal bude mít lepší výsledky než někdo, kdo se teprv bude rozkoukávat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Život mně dokázal, že i běloch může být „retardaný“. Zdroj: Zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Mýlite sa!
Výška IQ nie je závislá na farbe pokožky.

dodatok:
Dochy, vo vašej odpovedi cítim rasistický názor. Verím, že vaše naivné tvrdenie je len na základe vami zdieľanej informácie, s ktorou nesúhlasím. Pri čítaní vašej odpovede akoby som zase čítala „Norimberské zákony“, ktoré boli prijaté 15. septembra 1935 na zasadaní Ríšskeho snemu v Norimbergu, o tzv. „rasovo menejcennom obyvateľstve“."

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Je jedno, o jakou jde lidskou rasu.
Kdysi naměřili jedné Indiánce velmi vysoké IQ, byla analfabet.
Rokio, před 1174 dny:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-ze-ten-nejhloupejsi-clovek-na-svete-je-inteligentni-a-to-nejchytrejsi-zvire-na-svete-neni-inteligentni

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Mrkni na obrázek, jak jsou na tom běloši vs. černoši. 😉

Zdroj: https://reason­withoutrestra­int.com/wp-content/upload­s/2019/06/Scre­enshot-2021-10-11-025001-768x466.png

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Inteligence není omezena rasou ani etnickým původem a může významně kolísat mezi jednotlivci jakékoli populace. IQ pod 70 je obecně považován za ukazatel hlubokých intelektuálních nebo vývojových obtíží. Nicméně lidé jakékoliv rasy včetně europoidní (bílé) mohou mít takto nízké IQ v důsledku genetických faktorů, vývojových poruch, onemocnění nebo úrazů. Je tedy důležité mít na paměti, že IQ není absolutní ukazatel inteligence a může být ovlivněn širokým spektrem faktorů. Vaše tvrzení, že běloši nemohou mít IQ pod 70, je tudíž nesprávné a propaguje nesprávné stereotypy o rasových rozdílech v inteligenci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

LED: Dochy, vo vašej odpovedi cítim rasistický názor. Verím, že vaše naivné tvrdenie je len na základe vami zdieľanej informácie, s ktorou nesúhlasím. Pri čítaní vašej odpovede akoby som zase čítala „Norimberské zákony“, ktoré boli prijaté 15. septembra 1935 na zasadaní Ríšskeho snemu v Norimbergu, o tzv. „rasovo menejcennom obyvateľstve“.

Co je na tom rasistického? Já nemám nic ani proti Asiatům, ani Evropanům ani Afričanům 😉 nehodlám kvůli tomu nikoho likvidovat ani nějak omezovat. Podle mně je fakt, že rozdíly v inteligenci podle „rasy“ jsou (nejsem si jist, jezstli „rasa“ je v tomhle případě správný termín, i když se používá) a podle wiki jsou ty rozdíly (podle mně pochopitelně) významnější ještě s ohledem na podrobnější členění (některé „černošské“ skupiny jsou na tom podle všeho ještě o něco lépe než bělošský průměr). A když tohle napíšu, tak ze mně bude protibělošsky zaměřený rasista?

Avatar uživatele
led

Dochy, vyberám z odpovede umelej inteligencie ChatGPT: „IQ není absolutní ukazatel inteligence a může být ovlivněn širokým spektrem faktorů. Vaše tvrzení, že běloši nemohou mít IQ pod 70, je tudíž nesprávné a propaguje nesprávné stereotypy o rasových rozdílech v inteligenci.“

Avatar uživatele
Dochy

Ale s tímhle já naprosto souhlasím. Kde máme jaký rozpor??? 😉

Nový příspěvek