dust8

Jaké máte triky na to jak porazit lenost?

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/12/07/10/49/e­lectrician-1080554_1280.jpg

Nejlepší odpověď
marci1

Lenost neporážím, ale rozhodnu se, že zvítězím sama nad sebou, zvednu se a jdu něco dělat. Někdy ovšem nad sebou nezvítězím a v pohodě lenoším! 🙂

Další odpovědi
Kepler

Já lenost neporážím, naopak si ji hýčkám jako v bavlnce. Lenošit je tak sladké! Prokrastinuju o stopéro. Občas mě chytne záchvat pracovitosti a všechno doženu.

df

To, co nás baví,děláme bez donucení. Takže lenost je obrana proti činnosti, která nás nebaví.
K tomu,abychom se do nezábavné činnosti pustili, je nejlepší přísná ruka nadřízeného. To pak jde samo. Nebo na nás prostě musí někdo tlačit.
Abychom to dělali sami od sebe, na to je potřeba sebedisciplína.
V křesťanství se mluví o lenosti jako o velkém hříchu. A doplním citát.
„Hloupost je lenost ducha a lenost je hloupost těla“ Seneca

Rokio

Řeknu si, že když to udělám hned, tak pak budu mít volno a můžu se věnovat zábavě. Proto konàm své povinnosti hned a na zítřek odložím pouze to, co nemůžu udělat dnes.

Rokio

Kepler: Neříkal si jednou, že senioři neprokrastinují, nýbrž na to rovnou kašlou?

Kepler

Nepamatuju si, ale je to možné. Přece jenom vykašlat se úplně na všechno nelze.