Avatar uživatele
lili79

Jaké máte IQ a chtěli byste je mít vyšší, nebo si myslíte, že lidé s extra vysokým IQ to mají v životě těžší?

Dneska jsem na webu rekordy a kuriozity http://www.re­kordy.besaba.com/ narazila na muže s nejvyšším IQ. Jeho IQ údajně dosahuje výše 230. A já se ptám, jaké máte IQ a chtěli byste mít takhle vysoké IQ? Myslíte si, že je to k užitku,nebo spíše ke škodě? Já mám IQ kolem 110. Nic extra, ale ani žádný výrazný podprůměr :). A myslím si, že tak 10–20 navrch by se mi občas šiklo :). Ale takovéhle extrémně vysoké jako má tenhle člověk bych mít pravděpodobně nechtěla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3237 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Průměr je 100…
Takže 110 je určitě nadprůměr…
😉
Pokud jde o to, zda bych chtěl či nechtěl mít IQ 230 – těžkoříct, obé má svá pro i proti.
Ale prozatím su spokojený s tím, co mám…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Říká se, že inteligence je uzavřený kruh – genialita plynule přechází v idiocii. Geniální lidé bývají velice často geniální pouze v určité oblasti, ale v ostatních oblastech jsou absolutně nepoužitelní. Jinými slovy, i mentálně zaostalý člověk může vyniknout a ostatní převýšit v některém oboru.

Já jsem se svou inteligencí spokojený. IQ jsem si neměřil, dělal jsem pouze poměrně náročné psychotesty a s jejich výsledky jsem byl spokojen nejen já, ale hlavně tehdejší zaměstnavatel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Své IQ a velikost podprsenky zásadně nikomu nesděluji.
Doplňuji:
S hodnotami obou veličin jsem spokojená.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já jsem docela spokojený, ale připadá mi občas, že blbci bývají šťastnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Chytří lidé své IQ nesdělují. 🙂 Průměr je 101, 70 je málo , myslím, že už nad 160 je „dosti“. Nevýhodou těch, co mají extra vysoké IQ je, že toho mají v hlavě moc a už své IQ asi méně „snáší“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já jsem se svou výší IQ spokojená. Nevím, k čemu by mi pomohlo mít IQ vyšší. Jedině, že bych dělala nějakého vysokého výzkumného pracovníka na důležitém státním úkolu.
Nemyslím, že lidé s vysokým IQ to mají v životě těžší. Znám spoustu lidí s IQ „ředkvičky“, kteří si tak dalece domýšlejí svou chytrost a neomylnost, že s nimi společný život život není možný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

mám IQ151, je to prastarý typ počítače pro výuku jazyka Basic, kdo ze školy pamatuje ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Já bych chtěla 🙂, ale nevím jaké by to mělo nevýhody. (pak bych si to možná rozmyslela)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Čím vyšší IQ má dotyčný jedinec, tím větší má potíže se začlenit do normální společnosti. Dejme tomu že pro jedince s IQ 190 bude drtivá většina lidí hromada blbců a omezenců.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek