_Bůh_

Jaké jsou výhody a nevýhody existence důchodců ve společnosti?

Ve kterých ohledech důchodci prospívají společnosti, a ve kterých jsou pro společnost přítěží? Jak je notoricky známo, ne každá společnost obsahuje důchodce. V řadě kultur opouštějí staří svůj kmen, a odcházejí pryč, aby nebyli přítěží. Samozřejmě nikomu z nás nepřísluší takové společnosti hodnotit, každá společnost se zařídí podle sebe.

Odpovědi
ten který je

Pokud máš na mysli důchodce,kteří pracovali celý život,tak ti žádnou přítěží by být neměli.Naopak mohou být prospěšní svými zkušenostmi a znalostmi.Potom je tu ovšem jiná sorta důchodců,kterou představují zdraví lidé práce se štítící s povětšinou invalidními důchody.Ti prospěšní nejsou.Jak to mají zařízené nějací domorodci někde v džungli na Papui – Nové Guineji mě nezajímá.Tak asi tak.:-)

_Bůh_

Ten který je: Pravda, četl jsem, že i věk prezidentů a ředitelů společností často převyšuje věk pro nárok na starobní důchod. Jistě mají mnoho zkušeností.