BettynQa

Jaké jsou v historii zaznamenány nejvyšší a nejnižší teploty v ČR?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:
Nejvyšší teplota na území ČR byla naměřena 27. července 1983 v Praze-Uhřiněvsi (277 m), a to 40,2 stupňů Celsia.

Naopak nejnižší naměřená teplota vzduchu na našem území byla naměřena v Litvínovicích (391 m) u Českých Budějovic dne 11. února 1929, a to –42,2 stupně Celsia. Únor roku 1929 byl na většině území ČR nejchladnějším měsícem 20. století. Mezi další příkladná místa může sloužit i vysoko položená šumavská planina mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Na Jezerní slati v blízkosti Kvildského potoka byla 30. 1. 1987 naměřena nejnižší teplota a to – 41,6o C.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:J6O­vr_eeqdEJ:www­.infoglobe.cz/za­jimavosti/vite-ze-extremni-pocasi/+Nejvy%C5%A1%C5%­A1%C3%AD+a+nej­ni%C5%BE%C5%A1%C3%AD+te­ploty+v+histo­rii+u+n%C3%A1s­&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz