elonka231

jaká nejvyšší a nejnižší teplotabyla naměřena na území ČR

Nejlepší odpověď
annas

Snad stále platí

Nejvyšší teplota na území ČR byla naměřena 27. července 1983 v Praze-Uhřiněvsi (277 m), a to 40,2 stupňů Celsia.

Naopak nejnižší naměřená teplota vzduchu na našem území byla naměřena v Litvínovicích (391 m) u Českých Budějovic dne 11. února 1929, a to –42,2 stupně Celsia. Únor roku 1929 byl na většině území ČR nejchladnějším měsícem 20. století. Mezi další příkladná místa může sloužit i vysoko položená šumavská planina mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Na Jezerní slati v blízkosti Kvildského potoka byla 30. 1. 1987 naměřena nejnižší teplota a to – 41,6o C.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-v-historii-zaznamenany-nejvyssi-a-nejnizsi-teploty-v-cr