dudu

Jaké jsou skutečné záměry opozice vyvolat za každou cenu nedůvěru vládě?

Pokud totiž poměříme výsledky ekonomiky a výkon vlády objektivně, překvapivě dospějeme ke zcela odlišným závěrům, než vytrubuje většina opozičních stran. Tak především se ukazuje, že Češi překvapili Evropu. . Např. se Čechům nejvíc zlepšila kvalita rodinného života. Podle výzkumu Eurobarometru, který tato zjištění přinesl, dosáhla úrovně nejblahobytnějších národů, tedy Nizozemců, Dánů a Švédů. Spokojenost se soukromým životem potvrdilo devět Čechů z deseti, stejně jako v časech před koronavirem. V časech krize se dokonce o 14 procent snížil podíl domácností s finančními problémy, zatímco ve většině evropských zemí jich naopak přibylo. Ekonomika funguje velmi dobře včetně šedé zóny, populace je velmi flexibilní a správné vládní kroky zabránily tomu, aby rostla nezaměstnanost. Překonání těžkých časů možná ani tak není zásluha vlády, ale potvrzení, že my Češi přežijeme všechno. Vláda byla během krize pod neustálou kritikou opozice, která shazováním všeho včetně pozitiv poškozuje státní instituce.
Pád popularity Babišova kabinetu během krize však nutně neznamená porážku vládních stran v podzimních volbách. Pokles důvěry už skončil.

Nejlepší odpověď
da ny

Možná jde o to, „přesvědčit“ voliče, že strany z této vlády jsou nemožné…
Třeba jde o to srazit Babiše na kolena a donutit poslouchat.
Omezit zákonodárnou pravomoc současné vlády.
Vždy jde v politice, v první řadě o moc a o peníze. Je to paradox. Jestliže 4 leté snažení vlád, se projeví až po dalších volbách. Připraví se půda pro ni. Pak je s podivem, že když tato vláda zadlužila občany a vše, podle opozice „podělala“.
Proč se tak derou dopředu, vzít na svá bedra následky. :D
Říkají, že oni chtějí ještě vše zachránit a napravit.
Pravda je, že zmatků a bot se nadělalo dost.
Jak s lidmi zatočí budoucí vláda, poznáme celkem brzo. ;)

Další odpovědi
elkon

Protože Fiala a spol. nedokáže snést, že se nám daří i bez jejich přičinění. Ale povšimněte si, jak neví kudy kam. V době největšího uzavření ekonomiky, stále tlačili vládu, aby strkala peníze kdekomu a nelíbilo se jim, že někdo dostal, jiný ne, nebo málo. Dnes vládě vyčítají vysoký státní dluh, který ale také schválili v parlamentu. Pokud měla vláda podporovat podnikatele, logicky si na to musela půjčit, protože na tak velkou akci státní kasa neměla dost peněz. Prostě si opozice nevidí do huby a stále se snaží destabilizovat situaci. Dělají to, co se jim právě hodí. Ten, kdo rozumně uvažuje, si obrázek udělá sám.

Nassin

Opozice se chce dostat se k lizu a obnovit staré pořádky, které tu zavedla ODS, KDU-ČSL a TOP.
Věřím, pevně věřím, že současná opozice nebude mít šanci se dostat do vlády.

Pepa25

Samozřejmě, že spokojení se současnou situací pořád podporují současnou vládu. Jen jich je den ode dne méně …

Tomáš1234

Dlouhotrvající vláda jedné strany není prostě správná věc. A je jedno, jestli jde o Babiše nebo kohokoliv jiného. Já myslím, že je správné, aby se ukázali i ti ostatní. Třeba to bude tragédie a Babiš si to za 4 roky vezme zpět. A nebo budeme mile překvapeni :)

plebs

Bude další patnáctá vláda čtyři roky slibotechny a poté se to zase vymění záleží na co se zaměří, neviditelná ruka trhu, předhoníme Rakousko, podpoří humanitární akce, padni komu padni, bude křišťálově čistá, nakoupí další levné panďury nebo bude řídit stát další dáma co dře jako kůň nechme se překvapit. Zdroj různý tisk od hedvábného sametu po covidové vzrůšo.

Arne1

A copak ta vláda má nějakou důvěru ? U moci se drží jen setrvačností.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

Bez komentáře: úspory firem, živnostníků a domácností v ČR přesáhly na konci prvního čtvrtletí 4,3 bilionu korun. Od konce února 2020, tedy od začátku pandemie, tak objem úspor v ekonomice vzrostl o 499 miliard korun. Vyplývá to z výpočtů společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.