RQLM

Jaké jsou příznaky zánětu slepého střeva?

Dneska od rána mě divně bolí ve spodní části břicha. Nejsem si vědom nějaké špatné stravy, zkažené majonézy, vajec apod. často chodím na záchod a vždycky se mi uleví, ale za chvíli musím znova. Někdy jsou to jenom prdíky, co mě tlačí, ale někdy mě tak divně zabolí právě tam napravo, co by měl být slepák.
Jaké jsou příznaky apendicitidy, krom toho bolení vpravo dole v břiše? Jak to probíhá, atd atd. … děkuju za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Typické jsou náhlé bolesti břicha, postupně od pupku se bolest přesouvá do pravého podbřišku. To je však individuální, vzhledem k uložení slepého střeva. Břicho je citlivé na dotek. Dalšími symptomy je nechutenství, zvracení, zrychlený tep, nadýmání a zácpa. Může se projevit i lehce zvýšená teplota. Silné bolesti břicha mohou člověka probudit i uprostřed noci.

Důležitým varovným příznakem je bolestivé píchnutí po náhlém uvolnění tlaku prstů v místě největších bolestí. Tento příznak je známkou dráždění břišní stěny, tedy pokročilosti zánětu.
U mě se projevovalo nejčastějí bolestivé píchání při chůzi – akutní zánět, byla nutná operace.

Zkuste se podívat do odkazu, kde najdete i to jak postupovat.

Zdroj: http://slepes­trevo.cz/

Další odpovědi
P.T.

Já osobně prožíval 3 dny střídavých, zato když už, tak nesnesitelných bolestí, které ale byly nepravidelné a vracely se. Měl jsem pocit, že musím „na velkou“, ale nešlo, přitom břicho strašně bolelo. V každém případě je lepší vyšetření. Přejít případnou Apendicitidu nemusí dobře dopadnout – můj kamarád ji přešel a pak mu Apendix prasknul – umřel.

sejtanka

Taky u toho bývá nevolnost,někdy i zvracení.Takže doufej,že jsou to jen větry.Pokud to neustane,tak-Šup k lékaři!

Ella

Průběh: břicho vás strašně bolí v pravé dolní části, máte nutkání chodit na malou, ale i na velkou a když už tak ta to může být i průjem, u mě to bylo tak, že i když jsem si chtěla vzít paralen, protože mi dost stoupla teplota, tak sem v žaludku nic neudržela a prášek i ta trocha jídla byly pryč.
Zkuste studený, spíš přímo ledový obklad – slepák se občas rozhání právě těmito obklady, ale jestli jste ještě nebyl, tak k doktorovi – mě obvodní lékařka poslala přímo na chirurgii a tam pro mě rovnou přijela sanitka (to mělo maloměsto zase divadlo). Hlavně to neodkládejte! Když vám slepé střevo praskne už vám nebude pomoci…
Jo, jediné co jsem mohla sníst byly suché piškoty

čolíto

Já mám ted že v poslteli at si lehnu na jakoukoli stranu píchá mě pravá strana zároven s bokem a vystčeluje mi to i do zad na pravo ale ipřichuzi mě to bolí nevím zda by to mohlo něco být v těhotenstvý jsem trpěla zánětama a po porodu ale ted nevím je to už 5 měsíců co jsme zánět žádný neměla prosím odpovězte na měila jdu spát pokud tedy usnu Horešovská