petulka88

bolest pravého podbřišku

Ahoj. Už asik tři dny mě bolí pravý podbřišek. Bolí mě to spíš níž ke kosti stydké. Když chodím nebo tak tak to vůbec necítím. Jen mě tam občas když ležím a sednu si tak mě tam píchne ale hned to přestane. Napadá mě slepák, ale nebolí mě ani při chůzi ani při kašli. Je to taková zvláštní bolest jednou už jsem to zažila ale to bylo před menzes a nakonec to odeznělo asik za dva dny když jsem to dostala. Teď to dostat nemám. Bolí to když si to bolestivé místo pořádně zmáčknu. Napadají mě ještě jak se říká větry protože jsem měla týden zácpu a teď dva dny když se vyprazdňuju tak je mi hrozně zle a bolí mě břicho nakonec to přestane, pak mě to nutí na stolici ale němůžu protože jsem někde pryč tak to zadržuju. Občas citím takové tlaky jako kdyby nafouklé břicho. Takže buď začínající slepák nebo nevím :\ Není na tom někdo podobně, já se docela dost bojím a nechcu valit hned s každou věcí k doktorovi. Děkuji
Doplňuji:
BOHEMICA – tak promiň ale snad jsou to ODPOVĚDI.CZ tak proč bych se nemohla zeptat. Bolesti nejsou vůbec velké tak jsem chtěla zjistit názor od ostatních a třeba to někdo už zažil.

Nejlepší odpověď
anonym

Děláš si srandu? Mazej k doktorovi! Co jako čekáš, že ti tady bude někdo stanovovat diagnozu bolesti břicha? Někdy opravdu lituji, že ten internet existuje.
Doplňuji:
Byla jsem dost dlouho vdaná za chirurga, takže termíny malé břicho a velké břicho a následné chirurgické zákroky na pohotovosti se mi docela vryly do paměti.

Další odpovědi
iceT

Odpovědi.cz jsou sice odpovědi na otázky,ale radit na dálku ohledně zdravotního stavu aniž by tě viděl doktor…cos čekala?Kdyby po tobě někdo hodil dejme tomu sekeru a ona se ti zasekla do hlavy,a ty bys byla při plném vědomí,ani by ti třeba netekla krev,taky by ses tady zeptala co máš dělat?.....Doktor ti taky do břicha neuvidí,ale podle místa lokalizace bolesti tě pošle k jinému lékaři.Takže se nerozčiluj.

Taky jsem tak kdysi přecházela bolest v břiše,při sezení na wc,to píchalo jak kráva,zaměsta­navatel mi říkal,že to jsou zaražený prdy a že mám udělat pár dřepů,to prý na větry pomáhá.Ale doktorka mě pomačkala břicho a poslala ke gynekologovi,ten po vyšetření diagnostikoval zánět vaječníků a předepsal léky.Si řekneš,to je dobrý,to nic není,vydržet se to dá tak nebudu otravovat doktora,že,ale za pár let se ti všechno tohle přecházení zúročí …

anonym

Petulko, už ta zácpa sama o sobě něco signalizuje. Nemusí to být právě slepák, ale klidně podrážděný žlučník. Ten se nejdříve projevuje právě tím, co tu popisuješ. Takže si přestaň dělat starosti s tím, že za lékařem půjdeš možná zbytečně. Raději pětkrát zbytečně než jednou pozdě. Jestliže máš potíže už nějaký čas, tak si zaděláváš na chronické problémy.

BANAN93

od toho Toho doktora ,máte tak se nebojte a jděte k němu, myslím že není na místě ptát se lidí na internetu na váš zdravotní stav ,co když by ste měla vážnější zdravotní problémy a řídila se radou někoho z internetu ....... nemohu posoudit dívčí problémy, ale mě něco bolet víc jak jeden den, tak hnet jdu k doktorovi
Doplňuji:
bohemica odpoved jsem nevidel když sem začal psát, ale souhlasím s ní !!!

venkovan

Zdeněk Troška jednou řekl, že má rád dny, kdy ráno stolice v klidu odchází. Přesnou citaci si nepamatuji. Takže možná zde byla chyba a máš jen přeplněná střeva tvoří se tam i plyny. To by asi bylo to nejmenší zlo. Slepák ten bolí skoro nad pravém třísle. Nicméně – k doktorovi bych šel i kdyby řekl, že je to důsledek zácpy.

Deli

Petulko, bez vyšetření u lékaře se to neobejde a při bolestech břicha a potížemi s vyprazdňováním není nač čekat. Dost možná to slepák je, třeba jen podrážděný, musí to ale přesně určit lékař. Slepák jsem zažila, i moje desetiletá dcera – za 14 dní šla do školy, žádná hrůza to není. Zkus povyskočit a dopadnout na paty. Píchlo tam? Tak šup, šup, pyžamo do tašky a vyraž! A neboj!

tom004

>Bohemica< má pravdu. To, že Tě něco, někde bolí, ještě neznamená, i když by měl někdo z odpovídajících stejné příznaky na stejném místě, že příčina těchto potíží je totožná. Diagnostikovat a určit léčbu může jenom lékař. Takže, mazej k doktorovi.