Complex

Jsou časté větry projevem nějakého onemocnění?

Odpovědi
Edison

Lze-li nesprávné trávení považovat za nemoc, což může mít mnoho příčin… od nesprávné stravy, přes poruchy trávení…

zjentek

Nejčastěji onemocněním větry!

Kepler

Většinou ani ne, spíš je to odezva tráviciho traktu na složení přijímané potravy. Zvýšená plynatost ale může mít i více příčin. Kdo krká a prdí, zdraví si tvrdí a prd ráže RUPRECHT je lepší, než deset doktorů!

da ny

Mohou a nemusejí být.
Může jít o zlozvyk (hltání a polykání vzduchu), o nevhodnou kombinaci potravin, o nadměrné pití při jídle. Následně o předčasný posun ještě netekuté stravy ze žaludku do tenkého střeva..
Říhání a větry (meteorismus) patří mezi lehké dyspeptické „potíže“.
Často jsou způsobeny nevhodnou kombinací ve stravě.
Lidské tělo umí trávit 1 druh bílkovin. Další čeká/jí, až přijde její čas. Dochází tak k tomu, že ve střevě „hnije“ ⇒ vznikají plyny…
Poučení:
pokud sníte chléb, na který si naložíte sýr a šunku = už si koledujete o „prdíky“..
😁