Avatar uživatele
Pokročilý

Jaké jsou práce ve vězení?

Nedávno jsem se rozčílil nad tím, že u nás vězni nemají povinost prácovat, ale všude jinde ano, tak se ptám, když už, jaké práce jsou v Česku ve vězení? Určitě se dělí podle toho, jak je vězen nebezpečný, ale neznám nikoho, kdo by tam byl, díky.

Takže aby politici měli ten samý domov, jen by tam měli mřížky ? :D Já bych tu práci zavedl, ulehčilo by to i ostatním peněžence a firmy by možná ušetřily.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jen takové které nějaká firma potřebuje a jsou pro takovou práci zabezpečeny potřebné podmínky. Kromě toho jsou práce na provozu vězení, Kuchyň, úklid a podobně.
Povinnost pracovat v našich vězeních byla zrušena , z důvodu, že se někteří zákonodárci domnívali, že nutit trestané pracovat by porušovalo jejich lidská práva.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já tam také nebyl, ale s tisku, doslechu vím, že některé věznice poskytuji práci na žádost vězňů. Někteří si dělají rekvalifikační kurzy, aby po odpykání trestu se mohli uplatnit na trhu práce. Něco jiného bylo před rokem 1989, tam někteří chodili do dolů, na stavby a na různé pomocné práce, ale byli to vězni s nižšími tresty. Jak Drap píše, že někteří zákonodárci se domnívali .... není až tak pravda. To byl účelový tah poslanců, aby nemuseli pracovat v případě jejich odsouzení za trestní čin.Takový Mareček Bendů by to psychicky i fyzicky nevydržel, tak jako bývalý, velice populární, předlistopadový vězeň, který si dal na ředitelství věznice písemnou žádost o úlevu v pracovní povinnosti.


Avatar uživatele

Už hodněkrát jsem viděla volně se pohybující vězně ráno po městě, když cestovali do práce, měli černé vězeňské montéry a drželi se pospolu asi šli lepit pytlíky.


Avatar uživatele
Bronzový

Formy zaměstnávání odsouzených:
Odsouzené osoby zařazené do zaměstnání ve výkonu trestu odnětí svobody jsou zaměstnávány některou těchto forem zaměstnání:
1.V režii věznice
2.V rámci střediska hospodářské činnosti
3.U podnikatelských subjektů
4.Vzdělávání formou denního studia a kurzů

Kterou formu zaměstnání může odsouzený vykonávat, záleží typu věznice (ostraha)

Zdroj: http://www.vscr.cz/veznice-ost rov-nad-ohri-88/informacni-ser vis-1610/vzdelavani-a-zamestna nost-veznu-896/obecna-informac e-o-zamestnavani-veznu-2796


Avatar uživatele
Stříbrný

jsou velmi levnou pracovní silou, mají zajištěné ubytování, čisté prádlo, nocleh, 3x denně kvalitní strava, teplé sprchy a lékařská péče, rekvalifikace a zájmové kroužky, výuka řemesla a cizích jazyků, besedy...mají se lépe než nejeden pracující na svobodě

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Štoura

Mareček Bendů a práce? To byl od Silvelstra nejlepší vtip. Kdysi se říkalo o vdově po Fučíkovi, Gustě, že je to hyena s nejmenší spotřebou potravin, že už (tehdy) 20 let žije z jedné mrtvoly. Mareček je ještě lepší, ten je navíc geniální, dokázal vystudovat Právnickou fakultu v Plzni za jedny prázdniny, kdy se líní řádní studenti válí u vody. Ušetřil státu hezkých pár set tisíc, že tam neoxidoval čtyři roky. "Hnal bych ho do Michellinky tahat gumy!", jak praví ten desátník v Černých baronech.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.