CokoLada12

Spočítal jsem dobře svůj výdělek za prázdninovou brigádu?

Je mi 16 a mám na prázdniny zařízenou brigádu. Slibují mi 100/hod. A měl bych tam být 10 placených hodin denně. A 30 dní. To znamená že bych si měl vydělat 30 000, je to vůbec možné?

Původní neotázka
Brigáda na prázdniny a peníze

Nejlepší odpověď
Alesh

v 16 letech vynásobit 3 celá čísla snad zvládneš bez ujišťování se někde na netu, ne? 🙂
100 × 10 × 30 = 1000 × 30 = 30000
Jinak samozřejmě platí to, co napsal kolega, nejspíš to bude hrubého, ale to musíš vědět ty nejlíp, jak moc jste se dohodli, třeba to máš brigádu u nějakého známého a dá ti to na ruku, aniž by se to daňově přiznalo, to tu samozřejmě nevíme. Pokud to máš ale brigádu v nějaké firmě a oficiálně, pak počítej, že pěkných pár tisíc odevzdáš na naše nepracující spoluobčany atd. Taktéž těch 10 hod. denně asi nebude úplně pořádku v tvým věku.

Další odpovědi
MonkeyKing

to je hrubýho, navíc nevím, jestli jako neplnoletý můžeš pracovat 10 hodin!

ivzez

Výpočet je správně, ale nezohledňuje to,
že zaměstnavatel i Vy musíte dodržovat zákoník práce.

Zaměstnavatel by Vás neměl nechat pracovat
10 hodin denně ani 30 dnů po sobě.

___________

Těch 30.000 bude hrubý příjem, od kterého bude nutné
odečíst sociální + zdravotní pojištění a daň z příjmu.

Smlouvu byste neměl uzavřít na celý srpen (jenom do 30. srpna),
jinak na Vás rodiče nebudou moci uplatnit daňovou úlevu.