Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké jsou podmínky přijetí ke speciální pořádkové jednotce policie?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Oficiálně jsi přijímán k PČR. Nic jiného neexistuje. Když jsi dobrej, púrojevíš vůli, budou tě chtít a když Tě bude chtít náčelník pustit, tak tam půjdeš. Nic speciálního, pokud vím, na venek u nich není.


Avatar uživatele
Pokročilý

Je to přesně tak, jak píše Edison. PČR sice poměrně intenzivně využívá i boční vstup, kterým se člověk s ještě teplým diplomem může dostat na post rady/plukovníka, ale to se týká výhradně specializovaných a vysoce vzdělaných profesí. Takhle se obsazuje například Kriminalistický ústav, protože nemá cenu nechat např. antropologa nebo fyzikálního chemika sloužit na místním oddělení... U běžných útvarů - a SPJ jsou běžné útvary - je z dobrých důvodů možná jedině standardní cesta, tedy cesta přes základní útvar a vnitřní výběrové řízení. Podmínky vstupu do služebního poměru najdeš na webových stránkách PČR, jedna věc může být matoucí. Požaduje se minimálně střední vzdělání, což bez uvedení požadavku na maturitu znamená, že výuční list postačuje. Ale v dalším postupu může být chybějící maturita komplikace.


Avatar uživatele
Bronzový

To by ti nejspíš řekli na personálním odd policie.


Avatar uživatele
Pokročilý

SPJ - speciální pořádková jednotka je ve skutečnosti STÁLÁ pořádková jednotka a nikoliv speciální, tzv. těžkooděnci. Útvary podobné zásahovým jednotkám zaměřené zejména na akce s velkým množstvím lidí . V minulosti bylo možno nastoupit i přímo k tomuto útvaru, ale aktuálně nevím. Co se vzdělání týká, Frontinus píše, že není nutná maturita... v minulosti lidé, kteří si toto vzdělání nedoplnili, byli propouštění ze služebního poměru a určitě to byla v té době jedna z podmínek přijetí (cca rok 2000), ale to se mohlo změnit. Jedinou podmínkou pro pijetí k SPJ oproti běžnému útvaru byly přísnější fyzické testy. Něco takového tam bude stejně jako u zásahových jednotek. Konkrétní iformace bych sháněl na personálních pracovištích nebo ještě lépe přímo u příslušného útvaru.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Frontinus

Herjulfson: Požadavek maturity byl nedávno zrušen, nyní stačí na vstup výuční list. Důvod je nejspíš ten, že podobně jako jiné úřady, ani PČR se dosud plně nevzpamatovala z tupých populistických zásahů do státní správy realizovaných za Petra Nečase.

Jak jsem psal výše, výuční list by mohl být problém, takže lépe je nastupovat s maturitou. Sice je možné si ji dodělat, ale to znamená učit se na víc. Do toho se těm, kteří museli opustit služební poměr vůbec nechtělo. Někdo snad měl problémy s uvolněním do výuky, ale velká část těch, kteří museli opustit služební poměr, prostě doufala, že se na ně nějak zapomene, nebo že jim to nějak projde. Typicky čecháčkovské. Naprosto stejný problém měli nedávno třeba učitelé s pedagogickým minimem - a když nakonec došlo k tomu, co se řadu let dopředu vědělo, mnozí čuměli jako péro z gauče...

Avatar uživatele
Pokročilý

Herjulfson

Jak jsem psal - mohlo se to změnit...

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5705
Zlatý led 3055
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2617
Zlatý briketka10 2477
Zlatý Kepler 2078
Zlatý marci1 1932
Zlatý quentos 1717
Zlatý mosoj 1597
Zlatý iceT 1594

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.