Questman

Jaké jídlo vás nejvíce nadchne, když jste hodně opilí?

Znáte to, jste na tahu ve městě, festivalu nebo na pouti a najednou máte hlad, všude samé rychlé občerstvení, pizzérie a stánky – co si v takovou chvíli dáte nejraději?
Mě osobně se pak zdá jako vrchol blaženosti pořádný langoš nebo gyros v tortille :3
Doplňuji:
klumprt
Přesně moje slova, kebab v tortille mi chutná skoro stejně jako gyros a každopádně je to mňamka :3 Ten v placce (je to myslím turecký chléb ale nevím jistě) je taky dobrý ale musíš zkusit ten v tortile (viz ilustrační foto :D http://ceska-trebova.hele.cz/i­mages/reviews/­.tmb/thumb_10527_3_10­00_1000_.jpg ) je zabalená do alobalu a jak postupně jíš tak jen „svlékáš“ stříbrný pláštík, který ukrývá lahodnou hřejivou masovo-zeleninovou dobrotu s úžasným dresinkem… :33 U nás ve městě má otevřeno po půlnoci kebab, gyros, pizza a klasický fastfood, takže cestou domů si člověk ještě vybere :D

Abych upřesnil důvod, proč jsem otázku vůbec pokládal – tohle léto koukám jako blázen, kolik se po akcích vyrojilo stánkařů nabízejících slovenské halušky :D Jasně, je to dobrota, to nikdo nepopírá ale neumím si představit, že si ve stavu opilském nasytím břich miskou oslizlých halušků, nejlépe s půllitrem oleje a špeku. Zajímalo mě tedy, je-li zde na odpovědích nějaký piják, který ve stavu bujarosti sáhne po kelímku halušek :)

Nejlepší odpověď
da ny

Ovarové koleno/raději uzené, pečená slanina s křenem, hořčicí a chlebem.
Navrch bramborák ;)
Pak farmářské brambory, každý rok, několikrát v týdnu na MFF v KV.
To mne nadchne i bez alkoholu :)

Další odpovědi
anonym

Kus dobrého masa…
Steak, grilované koleno, grilovaný bůček, klobása, dobrý guláš…
A proto nejím ve fastfoodech.
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění: Hakušky stánkaři nabízí proto, že je to velmi levné jídlo (vstupní suroviny), není problém je udržovat teplé (neokorá, neoschne…) a je snadné je udělat (i do zásoby – mražáku).
A – přiznám se, ač mám halušky velice rád (zejména strapačky) a rád si je i udělám, v Česku jsou asi dvě místa, kde si je dám s chutí – a u stánku to určitě není…
Ale třeba na Slovensku mám vysloveně oblíbenou knajpu, kam s oblibou chodím na baraní perkelt s haluškami (mimo jiné)…

klumprt

Já když se vleču z hospody, tak někdy se stavím v kebabárně na kebab v té jejich placce, což bude asi něco podobného jako ten gyros v tortille 🙂 U nás ve městě ho dělají velice dobře, taky je to asi jediné místo, kde tu lze koupit kolem půlnoci něco na zub. Chutná to skvěle, nepadá mi z toho nic na pupek, neteče mi to po rukách a domů dolezu vždycky tak spokojený… 🙂

Doplňuji:
K doplnění otázky:

No, to bude to samé v bledě modrém. A ty halušky bych asi nezkoušel. By mě znervózňovalo pomyšlení, že při vrhnutí by pravděpodobně vypadaly úplně stejně jako předtím 🙂

Agneta

Né, tak to neznám-aby bylo jasno…:D
Ale na vánočním trhu si ráda dám pečené žampióny, nebo na „nějaké akci“ kde je mají, ale spíš je nemají :D
Doplňuji:
Questman, ty myslíš ten kebab, co ten „turecký chléb“ berou z toho odpadového plastikového pytle, co smrdí spáleným plastikem neboť je určen pro odpad a né pro potraviny…a to superprošlé maso s přelepenou etiketou…:DDD

zjentek

já to vždycky říkal, že alkohol nějak souvisí s myšlenkama na žrádlo ..já bych vás ku.rva zapřáhnul do pořádné práce ..těžké ..ruční ..pěkně o hladu a za střízliva

setapouch

Kazde. A vlastne k tomu ani nepotrebuju chlastat

lota

V určitých opileckých stavech mě nadchne úplně jakékoliv jídlo…:-)

Questman

Agneta
Ano, přesně ten akorát ne podle Láďi „Odpada“ Hrušky, jak píšeš ty, ale podle místního přistěhovalce z Erzicanu – čirou náhodou dobrého přítele mé sestry, který mě občas sveze do nedalekého Makra, když jede pro suroviny :)