Frogman

Jaké jídlo si mám představit pod těmito názvy jídel?

Občas se zarazím nad názvy jídel z důvodu, že nevím, co si pod tím mám představit? Např.:

  • anínská polévka
  • lázeňský smažený sýr

Snažil jsem se najít aspoň nějaký přibližný recept na internetu, abych věděl, co to obsahuje, ale nenašel jsem.
Co konkrétně je na tom sýru lázeňského? Je to z nějakého určitého druhu sýru?

Nejlepší odpověď
annas

V přehledu moravských regionálních pokrmů je uvedená anínská polévka, samozřejmě bez receptu. Správně by měla být annínská, také se někde takto uvádí.

https://obalky­.kosmas.cz/Ar­ticleFiles/191107/u­kazka_jv.pdf/FI­LE/Regionalni-kucharka-z-cech-moravy-a-slezska_ukazka_jv­.pdf

Na Moravě je obec Annín blízko Tovačova, název Annínské jezero., které se řadí k tzv. tovačovským jezerům.

Takže annínská polévka by mohla být třeba rybí. Ale recept na polévku jsem nenašla, i když se připavuje ve školní kuchyni. ..

Ještě je Annín na Šumavě, ale to by nebyla uvedená polévka mezi moravskými pokrmy.

Jinak lázeňský sýr může být třeba navíc se šunkou, nebo nějak jinak připravený než je běžné – nalákat zákazníky.

Další odpovědi
Drap

Na sýru neni nic lázeňského, ale šéfkuchař byl kdysi v lázních.

Kepler

To jsou jen názvy jídel, převážně v restauracích, co si vymýšlejí majitelé nebo kuchaři. Má to dodat punc atraktivnosti a exkluzivity. Něco jako katův šleh. Nikdy nevíš z čeho to kuchař uklohnil, ale je to pálivé.

Mc Merkurion

… výrobu a (ne)smysl těchto názvů vysvětloval dost často pohlreich (taky se podivoval) …

ivzez

Přívlastek „lázeňský“ slouží jen ke zvýšení ceny.
Má vyvolat dojem, že jde o něco zvláštního, co vyšší cenu opodstatňuje.