Sinsin

Jaké by bylo vyrůstat mezi Kentaury?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Když to vezneme podle jejich původu (řecká mytologie/nábo­ženství), tak asi nic moc úža. Většina kentaurů žijících ve stádu/tlupě/skupině měli být spíše násilníci, opilci a podobně. Započítej věčné válčení s Lapithy, časté bujaré oslavy, závislost na vínu a to, že bys měl vůči nim několik nevýhod (síla, velikost, rychlost, a podobně), tak pravděpodobně bys tedy mezi nimi dlouho nepřežil.
Cheirón a další jsou vyjímky a byli to spíše jednotlivci, kteří nežili ve skupině (dalších kentaurů). Ale jako taková výchova od Cheiróna by byla cool, vzhledem k tomu, že to byl boží, vzdělaný týpek, znalý mnoha umění, věd a nejrůznějších nauk i několik nadlidských a vychoval spoustu nejznámějších hrdinů, včetně toho největšího, Hérakla. Tito jedinci byli oslavováni a chvalořečeni, ale jinak byli kentauři bráni jako barbaři a násilníci.

Dle mýtů byli ale pravděpodobně vyhubeni. Hodně jich zabil Héraklés, pak Peirithoos spolu s Théseem a prohráli války (nejen) s Lapithy i tu největší Kentauromachii, která byla asi příčinou jejich konce. Pár jich přežilo, zbytek dorazil Héraklés, i když pár jedinců přežilo, avšak velice málo a jejich osud není znám, v pozdějších mýtech se již nevyskytují. Tedy kromě Nessa, kterého o pár let později zabil opět Héraklés (když se mu Nessos pokusil ukrást Déianeiru). Pravděpodobně byl posledním přeživším kentaurem právě Cheirón, který byl zároveň prvním kentaurem. A taky zemřel částečně díky Héraklovi, ale zde to byla nehoda. Cheirón nebo Nessos byl poslední, pokud tedy nějaká hrstka nepřežila a někam neodcestovala, jak se tradovalo.
Pokud to byly mytologické bytosti (nikdy neříkej nikdy! – pouze v tomto případě ;), tak sry, ale nemůžeš vyrůstat mezi někým, kdo neexistuje.
A i podle řecké mytologie (respektive náboženství) jsou vyhynulí. Takže taky nemůžeš vyrůstat mezi někým, kdo už neexistuje.

Další odpovědi
Drap

Neruším, žádného neznám a ani jsem nikdy neviděl.

df

Rozhodně by to bylo jiné, než bez Kentaurů.