hady17

Jaké auto byste mi doporučili?

Jsem začátečník,nově řidičák a tak jsem se chtela zeptat jaké auto by jste mi doporučili. Přemýšlela jsem na Volkswagnem Golf,nebo klasická octavia,nebo i peugeot 206/207,ale stále se rozhoduji,popřípadě jaký nejvšší výkon by to auto mělo mít,jaký výkon je pro začátečníka nejvhodnější,nemám v plánu se hned zabít,děkuju :D

Nejlepší odpověď
Drap

Výkon nerozhoduje o zabití či přežití. Ze začátku nespěchat, soustředit se na jízdu a mít stále na zřeteli, že se stále učím. Potom bude vše OK. Auto se vybírá spíše podle toho kam, kudy a jak moc budu jezdit, popřípadě co budu převážet. Pro nováčka je ideální nové auto, nechat ho pojistit, ať případné kolize hradí pojišťovna

Další odpovědi
Kepler

Než získáš zkušenosti ze silničního provozu, stačí kdejaká rezavá vrána. Aspoň nepřijdeš o moc peněz. Až budeš mít několikaletou zkušenost a přestaneš být veřejná hrozba, kup si klidně Lambo.

Edison

Rezerva výkonu nikdy není na škodu. Využijete například pro bezpečnější předjíždění, které tak může trvat kratší dobu. Samozřejmě, že to chce taky mozeg. Jinak z těch menší aut je to asi vcelku fuk, do čeho sednete. Důležitější je dobrý technický stav.
Jo… a myslet i za ostatní! Já jezdím tak, že předpúokládám, že ostatní jsou úplní tupci, chtěj mě dokonce zabít… a tak jsem skoro na vše připraven. A připraveným, jak známo, přeje štěstí.

mzm

Jestli je v dosahu, tak sdílené (carsharing). Bývají nové a pojištěné. Dobře pojištěné.

dubraro

Záleží taky na tom, co potřebuješ vozit. Já proti škodovkám a obecně koncernovým autům nic nemám, takže třeba Fabii. Octavia a Golf jsou technicky téměř totožné, jen jiný tvar zadní části.

Muffz

Já bych doporučil Fabii nebo zmíněného Golfa. Na začátek stačí jakákoliv motorizace, jsou to malá auta dobrá pro získání přehledu o autě a orientace, navíc jsou finančně dobře dostupné.

Pak řešit stav auta, pokud nemáš žádné zkušenosti, tak si určitě někde půjčit servisáka, dát mu litr, ať udělá nějakou rychlou prohlídku nejčastějších a zjevných problémů.

Mám se rád

Nissan GT-R nebo Nissan Primera