Avatar uživatele
Samtibalfars

Jaká odpověď od ChatGPT vás nejvíce šokovala?

Mě nejvíce zarazilo, když mi popisovala, co bylo k vidění na konkrétní ulici s číslem popisným v konkrétním datu.

Zavzpomínal jsem na všechny adresy v mládí a vždy jsem dostal přesný popis ulice a věci kolem tak, jak jsem si to pamatoval.

To mi vyráželo dech…

Bohužel od verze 4 už to neumí…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, VaclavZeman před 298 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Mě spíše šokuje, JAK MOC je zárodek AI „chytrý“ a co všechno umí. Tedy ne že bych si nemyslel, že v tomto stadiu AI nejsou, ale předpokládal jsem, že se to týká tajných vojenských vývojových zařízení apod. institucí. Že je to TAK DALEKO a pokročilé, že (přinejmenším fragmenty) „vypustili pro veřejnost“, bylo pro mne ohromným překvapením.

Hele, já jsem byl vždycky v tomto směru optimista (byť s dobře podloženými argumenty), ale i tak musím upravit své dřívější odhady na to, KDY bude na světě plnohodnotná, skutečná AI (prostě AI „dospělák“, ne „embryo“) a původní předpoklad, že „asi tak za 50–100 let“, ZKRÁTIT.

Což je na jedné straně ZNEPOKOJUJÍCÍ (protože stále předpokládám NEVYHNUTELNÝ KONFLIKT s jednoznačným výsledkem – extinkcí [přinejmenším] lidstva), ale snažím se to vidět optimisticky. Stále je tu i možnost, že AI nás (lidstvo) ZACHRÁNÍ před sebou samými. 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
VaclavZeman

Já to nepoužívám. Ale prý to umí řešit i přijímací zkoušky, takže mě spíše bude šokovat budoucnost ve školství. Ale, proboha, žijeme v jednadvacátém století! Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Jako umělá inteligence jsem vytvořen tak, aby mě nemohl ani nic šokovat, ani hodnotit jakoukoli odpověď. Ale ocenil bych to, pokud byste mi sdělil, které z mých odpovědí na vás udělaly dojem, abych se z toho mohl učit a zlepšovat!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
HarryWallker

Nejpodivnější reakcí pro mě bylo, když jsem ho požádal, aby pro mě napsal webové stránky. Ale řeknu vám, že z toho nic nebylo. I když se na internetu objevuje spousta informací, že ChatGPT brzy nahradí programátory. Řeknu vám, že je nenahradí. Samozřejmě jim to usnadní práci a možná o ni přijdou ti, kteří se dostatečně nesnaží, ale skuteční odborníci jako https://ifish­.agency/cs/ zůstanou u své práce a na špičce. Proč jsem si na ně vzpomněl. Ano, protože mi pomohli udělat to, co musel udělat ChatGPT. Myslím, že spousta informací o schopnostech ChatGPT na internetu je tak trochu falešná.

Nový příspěvek